Zmiany na ul. Swoboda

Kończy się budowa wyniesionego skrzyżowana u zbiegu ulic Świt i Swoboda. Jednocześnie rozpoczynają się prace przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu na tej ulicy. Na czas prac kierowcy będą mogli korzystać z tymczasowego parkingu.

Prace dotyczące nowej organizacji ruchu na ul. Swoboda mają rozpocząć się w najbliższą sobotę (6 sierpnia). Na czas ich wprowadzania, trzeba przeorganizować sposób parkowania i wprowadzić jeden kierunek ruchu. Na wybranych odcinkach obowiązywać będzie zakaz parkowania. Wykonawca ustawił już stosowne oznakowanie.

Dla mieszkających w okolicy kierowców przygotowany został bezpłatny, tymczasowy parking. Znajduje się na nieużywanej podczas wakacji części terenu pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 88 (wyłączone z tego zostały boiska szkolne). Tymczasowe miejsca postojowe dostępne będą już od wtorku, 2 sierpnia.

Po zakończeniu prac związanych ze zmianami w organizacji ruchu (montaż i malowanie oznakowania) ulica Swoboda na odcinku od ul. Marcelińskiej do okolic ul. Świt będzie jednokierunkowa. Dzięki temu będą mogły pozostać miejsca postojowe przy ulicy. Dwukierunkowa pozostanie od ul. Bukowskiej do okolic pawilonów handlowych, umożliwiając dojazd do nich. Parkowanie pojazdów zostanie przesunięte częściowo na jezdnie. To spowoduje, że zachowana będzie przewidziana prawem szerokość chodników umożliwiająca wygodne przemieszczanie się pieszych.

Konsultacje społeczne w sprawie zmian w organizacji ruchu odbyły się przed rokiem, prowadzone były przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejskiego Inżyniera Ruchu.

sieci społecznościowe