Poznański Rower Miejski

Poznański Rower Miejski - zasady działania systemu

1. Dołącz

Chcesz korzystać z Systemu PRM? Załóż konto. Wypełnij formularz rejestracyjny,

zaakceptuj regulamin i wnieś opłatę inicjalną (20 zł). Następnie kliknij w link weryfikacyjny, który otrzymasz e-mailem. PIN do konta dostaniesz SMS-em oraz w osobnym e-mailu.

To wszystko, już możesz korzystać z systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Rejestracji możesz dokonać poprzez stronę internetową, aplikację mobilną, na stacji przy terminalu lub za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta czynnego przez całą dobę pod numerem 61 666 80 80.

2. Wypożycz rower

Wypożyczenie roweru PRM3G możliwe jest poprzez:

aplikację mobilną PRM: zeskanuj kod QR na rowerze lub wybierz zakładkę MENU -> WYPOŻYCZ ROWER i wpisz jego numer. Naciśnij WYPOŻYCZ ROWER.terminal: naciśnij WYPOŻYCZENIE/ZWROT. Podaj numer telefonu komórkowego oraz PIN lub przyłóż sparowaną kartę RFID do czytnika. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.kontakt z infolinią.

Wypożyczenia roweru PRM4G możesz dokonać przez:

aplikację mobilną PRM: zeskanuj kod QR na rowerze lub wybierz zakładkę MENU -> WYPOŻYCZ ROWER i wpisz jego numer. Naciśnij WYPOŻYCZ ROWER. Na ekranie wyświetli się kod, wpisz go na klawiaturze komputera pokładowego.komputer pokładowy: na komputerze pokładowym, wpisz numer telefonu komórkowego oraz kod PIN lub przyłóż do czytnika sparowaną kartę RFID.kontakt z infolinią.

3. Zwróć rower

Chcesz zwrócić rower?

Zwrot roweru PRM3 możliwy jest przez:

elektrozamek: wprowadź rower do elektrozamka na stacji PRM3G.

Podwójny sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot.zamek szyfrowy (linkę): jeśli na stacji PRM3G nie ma wolnego miejsca. Przypnij rower PRM3G zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru. Przetasuj cyfry. Następnie podejdź do terminala. Przyciśnij WYPOŻYCZENIE/ZWROT i postępuj zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu bądź dokonaj zwrotu roweru w aplikacji mobilnej PRM.

Pamiętaj, że rowery dla dzieci można wypożyczać i zwracać tylko na stacjach dedykowanych.

Rower PRM4G zwrócisz przez:

komputer pokładowy: wybierz na nim "OK". Następnie ręcznie zamknij blokadę FORK LOCK na przednim kole. Rower potwierdzi poprawny zwrot sygnałem dźwiękowym i komunikatem na wyświetlaczu.

Rower PRM4G możesz oddać w strefie PRM4G, na stacji PRM3G oraz w innym dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu w ramach strefy użytkowania PRM. Pamiętaj! Zwrot roweru PRM4G poza stacją PRM3G lub strefą PRM4G będzie Cię kosztował dodatkowe 5 zł.