Konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu na ulicach: Engeströma, Bednarskiej oraz Grodziskiej

Szanowni Państwo,

Od 14 czerwca 2021 trwają konsultacje społeczne prowadzone przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejskiego Inżyniera Ruchu dotyczące zmian w organizacji ruchu na ulicach: Engeströma, Bednarskiej oraz Grodziskiej na odcinku od ulicy Engeströma do ul. Szamarzewskiego, na ktore serdecznie zapraszamy.

Przygotowaliśmy projekt zmiany organizacji ruchu na ww. ulicach.

Dokumentacja projektowa zakłada wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Engeströma, na odcinku od ul. Bednarskiej do ul. Grodziskiej, elementów uspokojenia ruchu oraz skrzyżowań równorzędnych na wymienionych ulicach. Przygotowany projekt ma uporządkować parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych przepisami, istniejące oznakowanie, a także wyznacza kontraruch rowerowy. Przygotowano dwa warianty zmian organizacji ruchu.

Działania te wpłyną na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa nie tylko pieszych, ale i pozostałych uczestników ruchu.

W trakcie trwania konsultacji społecznych odbędzie się spotkanie konsultacyjne, na które serdecznie zapraszamy. Spotkanie konsultacyjne online odbędzie się 17 czerwca (czwartek) o godz. 17.00. Podczas spotkania powyższe propozycje zostaną szczegółowo omówione przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Spotkanie odbędzie się za pomocą aplikacji Zoom.

Spotkanie dostępne będzie pod adresem:

https://poznan-pl.zoom.us/j/88687101310?pwd=WUJHV056bk9rNStZOXBQQXNvN0sxdz09

Meeting ID: 886 8710 1310

Passcode: 971044

Prosimy o dołączenie do spotkania na kilka minut przed godziną rozpoczęcia.

Spotkanie konsultacyjne, podczas którego chcielibyśmy zaprezentować i omówić naszą propozycję organizacji ruchu będzie początkiem zmian w Państwa otoczeniu i jednocześnie elementem konsultacji społecznych, które potrwają do 4 lipca 2021 r.

W tym czasie każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić swoje uwagi, opinie i propozycje wysyłając wiadomość e - mail na adres: konsultacjemir@um.poznan.pl, lub dostarczając je na piśmie na adres: Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejski Inżynier Ruchu, pl. Kolegiacki 17, 61-841  w Poznaniu.

Oprócz tego jeżeli nie będziecie mogli Państwo dołączyć do spotkania, będzie ono transmitowane również na na kanale YouTube Miasta Poznania, abyście mogli Państwo śledzić jego przebieg na żywo, posłuchać rozmowy na tematy poruszane podczas jego przebiegu czy włączyć się do dyskusji zadając pytanie w komentarzach na YT. Ponadto jeżeli nie będziecie mogli Państwo wziąć udziału w ww. spotkaniu zawsze będzie można wrócić do niego później.

Teren objęty konsultacjami to obszar osiedla Ogrody, w szczególności ulice, których dotyczy zmiana organizacji ruchu.

Zakończenie konsultacji społecznych nastąpi 4 lipca 2021.

Przedmiotem konsultacji społecznych jest uzyskanie opinii, uwag i propozycji mieszkańców Poznania, zwłaszcza Osiedla Ogrody w sprawie dokumentacji projektowej dotyczącej ulic: Engeströma, Bednarskej oraz Grodziskiej (na odcinku od ul. Engeströma do ul. Szamarzewskiego), czego efektem będzie zmiana organizacji ruchu na przedmiotowych ulicach.

Dokumentacja projektowa obejmuje dwa warianty zmian organizacji ruchu, tj. wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Engeströma na odcinku od ul. Bednarskiej do ul. Grodziskiej z zachowaniem miejsc postojowych po jednej stronie lub po obu stronach ulicy.

Poniżej zamieszczamy dwa warianty organizacji ruchu.

Ostateczny kształt planowanych zmian zależy od Państwa głosu!

Drodzy Mieszkańcy zobaczcie projekt i weźcie udział w dyskusji podczas konsultacji społecznych!

Do zobaczenia!

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej