III etap prac drogowych na Górnym Tarasie Rataj i Żegrzu od czwartku 4 lipca - komunikat

Od czwartku  - 4 lipca rozpoczną się prace w ramach III etapu układania nawierzchni asfaltowej w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej oraz Chartowo i Wiatracznej.

III etap prac drogowych na Górnym Tarasie Rataj i Żegrzu od czwartku 4 lipca (źródło:ztm.poznan.pl)
III etap prac drogowych na Górnym Tarasie Rataj i Żegrzu od czwartku 4 lipca (źródło:ztm.poznan.pl)

Roboty będą się wiązały ze zmianami w organizacji ruchu drogowego i funkcjonowaniu transportu publicznego. Pasażerów zachęcamy do przesiadania się na linie tramwajowe - zwłaszcza na os. Tysiąclecia.

Otwarta dla ruchu zostanie wschodnia część skrzyżowania Wiatraczna/Chartowo (od strony os. Czecha), natomiast zamknięta zostanie całkowicie zachodnia część tego skrzyżowania (od strony os. Lecha). Niemożliwy będzie przejazd wzdłuż ulic Chartowo i Żegrze przez ulicę Wiatraczną w kierunku os. Stare Żegrze, ulicą Wiatraczną na wprost, skręt z Chartowa w Wiatraczną i wjazd na ul. Krzywoustego (Trasę Katowicką) od strony ul. Chartowo.

W komunikacji autobusowej zmiany obowiązujące od nocy z 3 na 4 lipca będą dotyczyć linii numer: T1, 155, 162, 166, 196, 238 i 245. Na swoje stałe trasy (w obu kierunkach) wrócą autobusy linii nr 192 i 232.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem zmian, jakie nastąpią w transporcie publicznym, w tym ze schematami zmienionych tras:

https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/iii-etap-prac-drogowych-na-gornym-tarasie-rataj-i-zegrzu-od-czwartku-4-lipca-informator-komunikacyjny

Załączniki