Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

Mieszkańcy Poznania oraz pracownicy Urzędu Miasta wzięli udział w ogólnoświatowej akcji, której hasło przewodnie brzmiało: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!
Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

Tegoroczna akcja sprzątania świata odbyła się w sobotę, tj. 21.09.2019. Wolontariusze na całym świecie spotkali się, aby pozbierać śmieci z naszej planety - oczyszczając rzeki, lasy i ulice. Takie akcje pokazują jaką moc mają małe gesty i że dzięki nim możemy osiągnąć niesamowite rzeczy, łącząc się razem. Akcje te na celu mają podniesienie globalnej świadomości, wprowadzenia trwałych zmian i dobrych nawyków, aby raz na zawsze zakończyć globalną epidemię odpadów.

W tegorocznym sprzątaniu świata pracownicy Urzędu Miasta Poznania podjęli się uprzątnięcia terenu Lasku Marcelińskiego. Do akcji przyłączyło się również Biuro POZnan*KONTAKT, reprezentowane m.in. przez Martę Wabińską wraz z córką Michaliną - ważne jest, aby od najmłodszych lat dziecka wpajać mu dobre nawyki i troskę o naszą planetę. Zakończeniem akcji było wspólne ognisko, a najmłodsi otrzymali w nagrodę drobne upominki.

Miasto Poznań zapewniło wszystkim uczestnikom worki i rękawiczki. Po akcji zebrane śmieci zostały odwiezione do sortowni odpadów.

MSz