Prezydent w sprawie żłobków i przedszkoli

W związku z licznymi zapytaniami rodziców w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli, przekazujemy stanowisko Prezydenta Jacka Jaśkowiaka

Prezydent w sprawie żłobków i przedszkoli
Prezydent w sprawie żłobków i przedszkoli

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 maja możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli. Miasto Poznań nie podejmie jednak takiej decyzji, jeżeli nada będzie istniało ryzyko, które wpłynie na zdrowie dzieci i ich opiekunów.

Władze centralne poinformowały, że samorządy mogą otworzyć przedszkola i żłobki, stosując się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Tak jak do tej pory, będziemy podejmować działania w sposób przemyślany, systemowy i zorganizowany. To, że premier wydał taki komunikat, nie oznacza, że z dnia na dzień przywrócimy normalną działalność żłobków i przedszkoli, bo to byłoby w mojej ocenie szaleństwem. Zanim je otworzymy, musimy najpierw zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom. Decyzję podejmę, gdy znane będą szczegółowe wytyczne dotyczące utrzymania reżimu sanitarnego w tych placówkach - mówi Jacek Jaśkowiak.

Miasto Poznań podjęło już przygotowania do uruchomienia placówek. Przeprowadzone zostaną też szczegółowe konsultacje z dyrektorami przedszkoli i żłobków oraz środowiskiem lekarskim. Niemniej trzeba mieć na uwadze, że działalność placówek zostanie wznowiona tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie pewność, że spełnione zostaną wymogi bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że nadal obowiązuje zapis rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć
w przedszkolach i szkołach do 24 maja 2020 r.

źródło: poznan.pl

Po więcej informacji zapraszamy Państwa pod numer telefonu Biura Poznań Kontakt 64 646 33 44.

  

MSz