Senioralny Poznań

Ukazał się majowy numer miesięcznika informacyjnego dla poznańskich Seniorek i Seniorów

Senioralny Poznań
Senioralny Poznań

Senioralny Poznań wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów. W związku z epidemią koronawirusa większość punktów, do których trafia gazeta, jest nieczynna. Dlatego redakcja podjęła decyzję, aby ten numer wydać tylko w wersji elektronicznej.

Na łamach Tytki Seniora znaleźć informacji na temat miejskich usług dla Seniorów, podpowiedzi, jak zdalnie załatwić sprawy w urzędzie, ale też propozycje na aktywne i kreatywne spędzenie czasu w domu.

Przypominamy, że Biuro Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44 przyjmuje zgłoszenia od poznańskich Seniorów chcących skorzystać z akcji Zakupy dla Seniorów. Usługa polega na przyjmowaniu zgłoszeń od Seniorów i osób z niepełnosprawnością mieszkających w Poznaniu, którzy chcą, aby wolontariusz zrobił dla nich drobne zakupy (żywność, leki oraz środki czystości).

Podczas rozmowy z pracownikiem Biura Poznań Kontakt należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Informacje przekażemy koordynatorowi wolontariuszy, a ten telefonicznie skontaktuje się z osobą objętą usługą i zapyta o potrzeby. Dzięki tej rozmowie Senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji.

Po więcej informacji zapraszamy pod numer telefonu Biura Poznań Kontakt 61 646 33 44.

   

MSz