Senioralny Poznań

Ukazał się czerwcowy numer miesięcznika informacyjnego skierowanego do poznańskich Seniorek i Seniorów.

Senioralny Poznań Czerwiec - grafika artykułu
Senioralny Poznań Czerwiec

Senioralny Poznań wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

W czerwcowym wydaniu wywiad z dyrektorem Centrum Inicjatyw Senioralnych - Wojciechem Bauerem na temat najbliższej przyszłości Centrum oraz poznańskich Seniorów. Można również dowiedzieć się o tym, komu pomógł już Telefon Serdeczności i dowiedzieć się, jak radzą sobie z pandemią znani poznańscy Seniorzy.

Na łamach Tytki Seniora kilka podpowiedzi za zakresu nowych technologii, sporo informacji na temat maseczek
(m.in. o akcji "Maseczka Seniorro") i wskazówek, z jakiego wsparcia mogą obecnie skorzystać seniorzy w Poznaniu. Tytka poleca również strony internetowe i profile w mediach społecznościowych, na których znaleźć można proste do wykonania w domu ćwiczenia oraz darmowe książki.

Przypominamy, że Biuro Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44 przyjmuje zgłoszenia od poznańskich Seniorów chcących skorzystać z akcji Zakupy dla Seniorów. Usługa polega na przyjmowaniu zgłoszeń od Seniorów
i osób z niepełnosprawnością mieszkających w Poznaniu, którzy chcą, aby wolontariusz zrobił dla nich drobne zakupy (żywność, leki oraz środki czystości).

Podczas rozmowy z pracownikiem Biura Poznań Kontakt należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Informacje przekażemy koordynatorowi wolontariuszy, a ten telefonicznie skontaktuje się z osobą objętą usługą i zapyta
o potrzeby. Dzięki tej rozmowie Senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji.

Po więcej informacji zapraszamy pod numer telefonu Biura Poznań Kontakt 61 646 33 44.

    

MSz

sieci społecznościowe