Seniorko, Seniorze - ponawiamy prośbę, zostańcie w domu!

W obliczu epidemii koronawirusa w najbliższym czasie najbezpieczniej jest pozostać w domu.
To zalecenie powinni spełniać przede wszystkim seniorzy, najbardziej narażeni na powikłania związane z zakażeniem. Każdy chroniąc siebie, chroni innych. 

Seniorko, Seniorze - ponawiamy prośbę, zostańcie w domu!
Seniorko, Seniorze - ponawiamy prośbę, zostańcie w domu!

Ponawiamy apel, który już kilka dni temu skierował do seniorów Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Seniorzy są nadal aktywni i widoczni na ulicach miasta. Chętnie robią zakupy na osiedlowych ryneczkach, odwiedzają sklepy, korzystają z komunikacji publicznej, spotykają się na ławkach i skwerach. Te zachowania w obecnych okolicznościach zagrażają ich zdrowiu i życiu. Apelujemy o rozwagę i pozostanie w domu.

Każdy, kto ma problemy zdrowotne i obniżoną odporność, nie powinien opuszczać swojego miejsca zamieszkania. W przypadku bliskiego kontaktu z innymi ludźmi - poniżej dwóch metrów - istnieje ryzyko zarażenia się wirusem. Jeżeli to możliwe, senior może poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych. 

Miasto Poznań uruchomiło dla seniorów specjalną usługę, dzięki której otrzymają oni wsparcie wolontariuszy polegające na zakupie leków, żywności oraz środków czystości. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-20.00. Dla zapewnienia bezpieczeństwa każda usługa będzie miała swój unikatowy numer - do wyłącznej wiadomości seniorów. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz, wyposażony w specjalny identyfikator. Warto zadzwonić do bliskich osób, które nie korzystają z Internetu, a którym taka pomoc jest niezbędna i poinformować ich o możliwościach uzyskania wsparcia.

Warto przekazać powyższe informacje wszystkim bliskim, sąsiadom i znajomym - zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Inicjatyw Senioralnych https://centrumis.pl/seniorko-seniorze-zostan-w-domu.html

Zachęcamy, aby po więcej informacji dzwonić pod numer telefonu Biura Poznań Kontakt 61 6464 33 44

  

MSz