Antoninek-Zieliniec-Kobylepole - Lato z AZK, w weekendy

Sobota, 3.07
park ul. Browarna, Antoninek g. 17.00
spektakl ,,Bajka o szczęściu'' - Teatr TeatRyle
Rodzine przedsięwzięcie Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, aktorów poznańskiego Teatru Animacji. Ich przedstawienia adresowane są przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z pierwszych klas szkoły podstawowej, niemniej konstruowane są tak, żeby i dorosłym sprawić trochę radości. "Bajka o szczęściu" to uniwersalna przypowieść o szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w codziennym życiu oraz o przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni. Historia przyjaźni Staruszka i trójki utalentowanych zwierząt: Myszki, Kogucika i Świnki, która zostaje wystawiona na próbę. 

Niedziela, 4.07
polana za Browarną Przystanią
g. 17.00
spektakl i animacje "Jak to w rodzinie" - Teatr VAŚKA
To objazdowy teatr lalkowy z Torunia nawiązujący do tradycji wędrownych lalkarzy, którzy podróżowali z miejsca na miejsce, swą grą bawiąc i wzruszając publiczność. Spektakl opowiada o sympatycznej kurzej rodzinie przeżywającej codzienne troski. W historię wpleciona jest tematyka ochrony środowiska, oszczędności prądu i wody, ponownego wykorzystania niepotrzebnych rzeczy. 

g. 18.30
koncert "Ikony popu na jazzowo" - Laura Jazz Band
Laura Godziejewska to wokalistka promowana przez wytwórnię Kayax, w ramach projektu My Name Is New. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane znane i lubiane utwory takich artystów, jak David Bowie, Lady Gaga, Michael Jackson, Whitney Houston, Andrzej Zaucha, Cher w świeżych i często zaskakujących jazzowych aranżacjach.

Sobota, 10.07

park ul. Browarna, Antoninek g. 17.00
"Klimatyczny koncert Wujka Ogórka" - Przemo Urbaniak
Wujek Ogórek, czyli Przemo Urbaniak, to postać znana rodzicom i ich pociechom w całej Polsce z koncertów, warsztatów i zabaw. Jego autorskie piosenki doczekały się już wydania na 3 pełnych albumach i 3 minialbumach. Artysta ogromną wagę przykłada do dbania o naturę, z której czerpie inspiracje do kolejnych utworów. Na nowej płycie zamierza w każdym utworze przemycić nieco ekomądrości dla dzieciaków. 

Sobota, 17.07

park ul. Browarna, Antoninek g. 17.00
spektakl "Bajka o Strachu Stachu" - ASZ Teatr

Sobota, 24.07
park ul. Browarna, Antoninek g. 17.00
koncert "Dźwięki natury. Muzyczne pióropusze" - COCO i ART & MUSIC COCO, a właściwie Jorge Ortega, to pochodzący z Peru muzyk mieszkający w Polsce od 1990 roku.  Koncert "Dźwięki natury. Muzyczne pióropusze" to wydarzenie z elementami animacji ruchowych, opowiadające o tradycjach muzycznych Indian Ameryki Północnej, ale nie tylko. Zaprezentowane zostaną oryginalne instrumenty i stroje oraz opowieści o tym, jak ludzie kiedyś żyli i korzystali z zasobów przyrody, w zgodzie z naturą. W roli głównej - wódz indiański "Dobra Nuta"

Niedziela, 25.07
park ul. Browarna, Antoninek
g. 17.00
spektakl "Eliksir mądrości" - Teatr Wariate Teatr Wariate to teatr stworzony przez Sylwię Koronczewską-Cyris i Marka Cyrisa, aktorów poznańskiego Teatru Animacji, dla których teatr dla dzieci od zawsze był największą pasją. "Eliksir mądrości" przenosi widzów do domowego laboratorium, w którym realizowane są przeróżne wynalazki. Ich ukoronowaniem ma być wyhodowanie sztucznej inteligencji. To zabawny, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas. Zachęca widzów do twórczych poszukiwań. 

Sobota, 31.07
park ul. Browarna, Antoninek g. 17.00 koncert "Kochajmy zwierzęta" - Ewa Michrowska i Jacek Skowroński 

Zaprezentują w duecie standardy muzyki rozrywkowej i tej z najnowszych list przebojów, w autorskich aranżacjach. Przygotowali specjalny program piosenek o świecie zwierząt i przyrody a ich występ urozmaici spotkanie kynoedukacyjne, z udziałem 2 psów rasy bearded collie. 
Ewa Michrowska jest również kynoterapeutką. Tematem spotkania będzie sposób zachowania wobec psa w różnych sytuacjach, opiekowania się nim, z uwagi na specyficzne potrzeby różnych ras jak również pokazanie strategii szkolenia pupila, budującej właściwą relację z opiekunem.

Sobota, 7.08
park ul. Browarna, Antoninek g. 17.00 spektakl "Sasza i Bałwan" - Teatr Fuzja

Sobota, 14.08
polana za Browarną Przystanią, Poznań Antoninek, g. 17.00
koncert "Muzycznie, klimatycznie..."
Program koncertu obejmuje zarówno muzykę klasyczną, jak i największe przeboje muzyki rozrywkowej, utwory z repertuaru operetki i musicalu.
Wysoki poziom wykonania gwarantują zaproszeni artyści: Ksenia Shaushyshvili - sopran liryczny, Sławomir Olgierd Kramm - baryton, Karolina Sydorowicz - skrzypce LinViolin, Andrij Melnyk - akordeon, Jarosław Wiśniewski - saksofon

Sobota, 21.08
park ul. Browarna, Antoninek, g. 17.00 
spektakl "Grajmy w zielone" - Przemek Mazurek i Mozaika
Wykonawcami spektaklu są znani i lubiani muzycy i animatorzy. Interaktywny program, w konwencji teatru lalek, urozmaicony piosenkami opowiadającymi o naturze i nawiązującymi do konieczności jej ochrony oraz wdrażania ekologicznego stylu życia. Spektakl jest opowieścią o przygodach bohaterów, którzy zapraszają dzieci do wspólnej podróży, pełnej przygód i interakcji, z wieloma elementami wspólnego śpiewu. Autorem piosenek jest Przemek Mazurek, którego twórczość spotyka się od lat z ciepłym odbiorem całych rodzin.

Sobota, 28.08
park ul. Browarna, Antoninek, g. 17.00

spektakl "Dbamy o zdrowie i przyrodę" - Teatr VAŚKA
Teatr VAŚKA to objazdowy teatr lakowy z Torunia nawiązujący do tradycji wędrownych lalkarzy. Ich nowy spektakl porusza tematykę aktualnej sytuacji zdrowotnej, poprzez sympatyczne spotkanie z rezolutnym Jasiem  (znanym dzieciom z innych realizacji scenicznych teatru) i jego dziadkiem. Lalkowa konwencja przedstawienia potencjalne zagrożenia i wskazuje sposoby radzenia sobie z nimi z punktu widzenia młodych widzów. Przypomina o podstawowych zasadach higieny, konieczności dbania o środowisko naturalne, oszczędzaniu wody i światła. Pouczające, ale i zabawne sytuacje.

Niedziela, 29.08
park ul. Browarna, Antoninek

g. 17.00 koncert "Na zdrowie. Inspektor Ogórek" - Centrum Uśmiechu

g. 18.30 park ul. Browarna, Antoninek

koncert "W filmowym klimacie" - Retro Jazz Quartet
Retro Jazz Quartet to formacja złożona z poznańskich muzyków, którzy współpracują ze sobą od 20 lat. Szczególne miejsce w ich repertuarze zajmuje polska muzyka filmowa i przeboje 20-lecia międzywojennego w oryginalnych aranżacjach. 

Sobota, 4.09
polana Mycielskich, Kobylepole g. 17.00
koncert "Ella & Louis" - Dixie Company & Zuzanna Rzeczkowska
Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad dwudziestu czterech lat uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival. Mają w swoim dorobku 6 wydawnictw płytowych, w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. Na koncercie usłyszymy najbardziej znane przeboje z lat 30. i 60. po standardy jazzowe oraz przeboje muzyki światowej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej