Czwartki w Parku Chrobrego

Czwartek, 15 lipca 2021
Czwartki w Parku Chrobrego, Piątkowo
godz. 17.00
spektakl ekologiczny "Grajmy w zielone" - Przemek Mazurek i Mozaika

Czwartek, 22 lipca 2021
Czwartki w Parku Chrobrego, Piątkowo
godz. 17.00
spektakl "Fintikluszki" - Teatr Małe MI
MAŁE MI to pochodzący z Wrocławia wędrowny autorski teatr lalek Sławy Tarkowskiej, absolwentki akademii teatralnej i dyplomowanej bajkoterapeutki. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz bogatą scenografię, wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę wykonywaną na żywo. Teatr realizuje również projekty społeczno-kulturalne. Fintikluszki to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka... Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą, laureatkę Nowej Tradycji 2013. W teatralną podróż do krainy Dawno Dawno Temu widzowie wyruszają już od 2012 roku. 

Czwartek, 29 lipca 2021
Czwartki w Parku Chrobrego, Piątkowo
godz. 17.00
"Klimatyczny koncert Wujka Ogórka" - Przemo Urbaniak
Wujek Ogórek, czyli Przemo Urbaniak, to postać znana rodzicom i ich pociechom w całej Polsce z koncertów, warsztatów i zabaw. Jego autorskie piosenki doczekały się już wydania na 3 pełnych albumach i 3 minialbumach. Artysta ogromną wagę przykłada do dbania o naturę, z której czerpie inspiracje do kolejnych utworów. Na nowej płycie zamierza w każdym utworze przemycić nieco ekomądrości dla dzieciaków. Ważne wszak jest, aby uprawiać "Sport", by być zdrowym, aby dostrzegać piękno przyrody, jak choćby "Niezapominajki" oraz wiedzieć, gdzie śpi "Jeż" i dlaczego "Indianie" byli pierwszymi ekologami.

Czwartek, 5 sierpnia
Czwartki w Parku Chrobrego, Piątkowo
godz. 17.00
spektakl "Żubr Pompik" - Teatr FUZJA Poznański teatr alternatywny, tworzony przez profesjonalnych aktorów, scenografów, choreografów i reżyserów, zaprezentuje tym razem spektakl inspirowany popularną serią książek Tomasza Samojlika, o żubrze Pompiku i jego żubrzej rodzinie z Puszczy Białowieskiej. Przedstawienie, wypełnione dynamiczną akcją, energetyczną muzyką i wpadającymi w ucho piosenkami, przybliży widzom reguły rządzące światem przyrody, zapachy, dźwięki i kolory puszczy, jak również inne zwierzęta i ich zwyczaje
godz. 21.30

Czwartki w Parku Chrobrego, Piątkowo
seans kina plenerowego
"Choć goni nas czas" reż. Rob Reiner, 2007; 97 min
Film z gwiazdorską obsadą (Jack Nicholson i Morgan Freeman w rolach głównych) opowiada niesamowitą historię spotkania dwóch chorych, pochodzących z zupełnie różnych środowisk i początkowo obcych sobie mężczyzn, którzy stają się najlepszymi przyjaciółmi. Film wzrusza, a zarazem bawi do łez, kolejny raz dowodząc ulotności życia i przekonując, że "najlepszy czas na wszystko jest właśnie teraz".

Czwartek, 12 sierpnia 2021
Czwartki w Parku Chrobrego, Piątkowo
godz. 17.00
koncert "Śpiewamy polskie piosenki" - Klub Szyderców Bis Swoją działalnością nawiązują do historii poznańskiego kabaretu "Klub Szyderców", który działał w latach 30. minionego wieku. Są jednym z nielicznych w Polsce kabaretów muzycznych - piosenka to ich specjalność.
Od 2015 roku są kontynuatorami idei cyklicznych spotkań z piosenką, realizując cykl "Wieczory z Piosenką Nieobojętną" oraz inne programy. "Śpiewamy polskie piosenki" to cykl koncertów zainicjowany w łazarskim Klubie "Krąg", które zakładają wspólne z publicznością śpiewanie polskich piosenek - rodzimych evergreenów. W programie pojawią się utwory Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty i wielu innych. Publiczność otrzyma teksty, a utwory mają być wykonywane przez nią przy żywym akompaniamencie Klubu Szyderców Bis. Skład osobowy: Dominika Dobrosielska, Przemek Mazurek, Krzysztof Dziuba i Michał Ruksza.

Czwartek, 19 sierpnia 2021
Czwartki w Parku Chrobrego, Piątkowo
godz. 17.00
spektakl "Szałaputki" - Teatr TeatRyle
Przedstawienie teatru Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, aktorów Teatru Animacji w Poznaniu to pełen humoru spektakl dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które, niepomne przestróg swojej mamy, narażają się na niebezpieczeństwa. Pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla dzieci pomyślane w konwencji poetyckiego kabaretu, z prostą i pomysłową scenografią jest przykładem bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością.
godz. 21.30
seans kina plenerowego
"Wszystko za życie" reż. Sean Penn, 2007; 148 min
Film jest zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Christophera McCandlessa (Emile Hirsch). Urzekający obraz osobistej podróży młodego chłopaka, dzika przyroda Alaski, mistrzowskie połączenie piękna, rozrywki, napięcia i niepowtarzalnego klimatu poruszył widzów i krytyków na całym świecie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej