Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Anna Seniuk w monodramie Wieczór w Teatrze Wielkim

2018-10-15 ( poniedziałek )
19:00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

Anna Seniuk w monodramie Wieczór w Teatrze Wielkim
wg. poematu Stanisława Balińskiego

"Wieczór w Teatrze Wielkim" w mistrzowskim wykonaniu Anny Seniuk, to poetycko-muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fana teatru ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Aktorce towarzyszy kwartet Polonika - zespół znajdujący się w ścisłej czołówce polskiej kameralistyki.

Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem- także ból porażki. Dawny plac Teatralny zabłyśnie tego wieczoru światłem gazowych latarni, znamienita publiczność wypełni po brzegi amifiteatr i znów rozpocznie się spektakl....

Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: "Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej."

Bilety w cenie 55, 75 i 95 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Fot. Jacek Poremba