Wydarzenia na planie Pokaż na planie
fioletowy budynek

Avenida rozbłyśnie dla wcześniaków

2019-11-17 ( niedziela )
Avenida, ul. Matyi 2, Poznań

17 listopada najważniejsze budynki na całym świecie zostaną podświetlone na fioletowo w ramach wsparcia Światowego Dnia Wcześniaka. Avenida Poznań dołącza do tego grona, propagując zwiększenie świadomości społecznej na temat wcześniactwa. To wszystko w ramach kampanii informacyjnej, zainicjowanej przez Fundację Laboratorium Marzeń.

Kolory mają szczególną moc oddziaływania na skojarzenia. Fioletowy, jako symbol magii i tajemnicy, jest barwą osób wrażliwych i wyjątkowych. Takie są właśnie przedwcześnie urodzone dzieci. Od pierwszych chwil - przy pomocy lekarzy, pielęgniarek, rodziców i bliskich - walczą o każdy dzień i każdy gram swojej wagi. Mimo to, wiedza na temat przyczyn i konsekwencji przedwczesnego porodu wciąż jest mała. Dlatego szczególnie istotnym jest zwiększenie wrażliwości oraz społecznej wiedzy na temat wcześniactwa - jego skutków oraz potrzeby specjalistycznej opieki.

Rozbłyskając na fioletowo 17 listopada, Avenida dołączy do najważniejszych światowych budynków w ramach Global Illumination Initiative. Iluminacja pojawi się m.in. na Bramie Brandemburskiej w Berlinie, Empire State Building w Stanach Zjednoczonych, Niagarze czy Pałacu Kultury i Nauki w Polsce. Podświetlenie budynków na fioletowo jest elementem kampanii informacyjnej na rzecz obchodów Światowego Dnia Wcześniaka.