Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Okładka książki "Magiczna Kuchnia relacji i miłości pełnej odwagi"

Jak budować relacje partnerskie? Wykład online

2020-04-22 ( środa )
18:00-20:00
Księgarnia "z Bajki", os. Przyjaźni 125 C, Poznań

Wielu z nas marzy o silnych, mądrych relacjach.

Niektórzy otwarcie, inni skrycie, a jeszcze inni może nawet nie wiedzą, że właśnie takie mają marzenie. Chcemy tworzyć piękne, żywe relacje albo wprowadzać takie właśnie jakości do aktualnych już, czasami starych jak świat, związków.

A może warto spojrzeć na swoją relację z partnerem/partnerką z innej perspektywy?

Koncepcja R. Schwartza - System Wewnętrznej Rodziny (IFS) - pomaga zrozumieć, co sprawia, że gubimy się we wzajemnych pretensjach i oddalamy się od siebie. Daje cenne podpowiedzi, jak pielęgnować związki tak, by pojawiło się w nich więcej miłości, bliskości, przynależności, kontaktu - wszystkiego tego, co człowiek jako ssak potrzebuje.
Często, niestety, gubimy się w naszych relacjach do tego stopnia, że aby coś uratować, czegoś nie stracić, próbujemy zmieniać innych lub rezygnujemy z siebie. Albo też podejmujemy decyzję o rozstaniu i szukamy nowego partnera/partnerki, a potem... przeżywamy powtórkę z rozrywki.
Na spotkaniu Agnieszka Pietlicka opowie, jak z punktu widzenia Systemu Wewnętrznej Rodziny pracować nad związkiem w duchu odważnej miłości. Na przykładach wyjaśni, dlaczego tak istotna jest znajomość i rozumienie samego siebie, nie tylko partnera/partnerki. Pokaże, jaki wpływ na relację mają nasze zranienia z przeszłości i lęk przed porzuceniem, złość czy poczucie winy. Przedstawi, na czym wg R. Schwartza polega bycie głównym opiekunem własnych części, dzięki czemu budowanie autentycznej relacji partnerskiej stanie się łatwiejsze. 

Agnieszka Pietlicka - praktykuje System Wewnętrznej Rodziny (IFS) od 2011 roku. Współzałożycielka DU sp. z o.o. oraz Fundacji Miejsce Ludzi, której celem jest propagowanie komunikacji empatycznej i życia w wewnętrznej harmonii. Założycielka wydawnictwa "Porozumiewajmy się". Prowadzi wykłady, warsztaty, sesje indywidualne. Niosą ją przekonania: "Wszystko, co jest warte zrobienia, warte jest także zrobienia w sposób niedoskonały" oraz "Ludzie mają zasoby". W kontaktach z innymi (coraz częściej) woli zadbać o relację niż o rację, oznacza to uwzględnianie potrzeb innych ludzi z jednoczesnym widzeniem własnych, co buduje stabilny pomost prowadzący do porozumienia. Ma międzynarodowy certyfikat z Center for Nonviolent Communication (Centrum Porozumienia bez Przemocy).

  • Wykład online.
  • Zgłoszenie i potwierdzenie przelewu e-mailem: krystyna@ksiegarniazbajki.pl
  • Bilet 25 zł
  • Konto PKO: 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448

_
opr.LT

Zobacz www.facebook.com/Pietlicka-Miejsce-Ludzi-NVC-i-IFS-Pozna%C5%84-1505309143062833/