Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Przekwalifikowanie się w czasach COVID-19

Przekwalifikowanie się w czasach COVID-19

2020-12-08 ( wtorek )
18:00-20:00
Internet

Urząd Miasta Poznania oraz Instytut Doradztwa Psychologicznego ANIMATOR Zbigniew Heryng zapraszają na bezpłatne szkolenie online pt. "Przekwalifikowanie się w czasach COVID-19".

Termin: 8 grudnia 2020 r. (wtorek), godz.18.00 - 20.00

W zmiennych czasach sami potrzebujemy poddawać zmianom swoje funkcjonowanie.

Badania wykazują, że w niektórych krajach ludzie zmieniają zawód - nie tylko zatrudnienie - nawet 7 razy w ciągu życia. W książkach, w Internecie, znajdujemy sporo dobrych rad i wskazówek, kiedy można to zrobić z własnej woli i wolnego wyboru, na rzecz osobistego rozwoju, znacznie mniej sugestii jak to robić, kiedy jesteśmy pod presją i czujemy się przymuszeni. Czy to wystarczająca różnica?

W trakcie spotkania prowadzący będzie mówił:

  • O cechach sytuacji kryzysowej w epidemii. Co jest najważniejsze teraz? Co wymaga pełnej koncentracji i mobilizacji? Co w pierwszej kolejności jest do zrobienia na już?
  • O radzeniu sobie z niepewnością i tolerancji na niepewność. O przekonaniach ograniczających, potwierdzających i otwierających gotowość i nastawienie do zmiany.
  • O modelu zmiany i znaczeniu fazy przeddecyzyjnej oraz o wyobrażeniach o sobie.
  • O inwentarzu Twoich zasobów osobistych, mocnych stronach i zdolnościach.
  • O tym czy i dlaczego Na naukę, na zmianę nigdy nie jest za późno.
  • O perspektywie problemu i perspektywie rozwiązania.
  • Jak się za to zabrać i od czego zacząć, czyli o przekwalifikowaniu - wymuszonym, zamierzonym i potrzebach chwili.
  • O zmianie osobistego wizerunku i tożsamości zawodowej - jak się rozstawać ze starym i zacząć budować nowe wyobrażenie o sobie?
  • O tym dlaczego odkładamy i wciąż tego nie robimy, czyli o ukrytych korzyściach z nie-zmiany.

Zaproponuję zestaw przydatnych wskazówek z doświadczeń innych ludzi, doradców i własnych.

Szkolenie odbędzie się przy pomocy aplikacji Zoom. Link logujący na szkolenie zostanie Państwu przesłany w dzień szkolenia. 

Sugerujemy uczestnictwo w wydarzeniu korzystając ze stabilnego połączenia internetowego najlepiej przewodowego.

Prowadzący:

Zbigniew Heryng - psycholog z 30-letnim doświadczeniem w pracy z grupami i indywidualnej, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystw Psychologiczne, terapeuta, coach, interwent kryzysowy, mentor. Ukończył psychologię na UAM w Poznaniu (specjalność: psychologia kliniczna i psychoprofilaktyka) oraz m.in. studia podyplomowe z Pomocy Psychologicznej na UAM, studia podyplomowe z Coachingu na Uniwersytecie SWPS, a także Szkołę Trenerów przy PTP, kurs Interwencji Kryzysowej, kurs i warsztaty specjalistyczne z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Od 1994 roku lat prowadzi własną działalność, przeprowadził 20 tysięcy godzin szkoleniowych, dla około 36 tysięcy pracowników z 200 firm różnej wielkości w całej Polsce, wiele tysięcy sesji offline i online w ramach pomocy psychologicznej, terapii i coachingu. Systematycznie poddaje swoją pracę superwizjom.

Prowadzi szkolenia, coaching, doradztwo w obszarze zarządzania ludźmi i umiejętności interpersonalnych dla biznesu, a także indywidualną pomoc psychologiczną i terapię dla osób poszukujących rozwiązań w przełomowych i kryzysowych momentach życia, także w formule e-psycholog lub e-coach: online, telefonicznie, mailowo - "pomaganie przez pisanie". Nagrywa webinary, podcasty i zamieszcza artykuły w mediach internetowych.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

  • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl

Szkolenie finansowane jest ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Zapraszamy serdecznie!