Na środku ludzka głowa ze słuchawkami na uszach, poniżej napis "Podcast Biblioteki Raczyńskich"

Biblioteka Raczyńskich on-line - podcasty i audiobooki

2020-03-19 ( czwartek ) – 2020-04-30 ( czwartek )
Gdziekolwiek

Biblioteka Raczyńskich przygotowuje dla czytelników podcasty. Są one publikowane na stronie www.bracz.edu.pl i na kanale Biblioteki Raczyńskich na Youtube.

Na stronie są już dostępne podcasty z serii: Co czyta Poznań? W pierwszym można się dowiedzieć, jakie książki najchętniej wypożyczali czytelnicy Biblioteki w 2019 roku. Czym kierowali się, wybierając poszczególne tytuły. W drugim z kolei można posłuchać o wyborach najmłodszych czytelników i książkach, które podbiły ich serca w 2019 roku.

A już w czwartek, 19 marca, premiera pierwszego podcastu z serii Kanon lektur nieczytanych, czyli propozycji skierowanej przede wszystkim do licealistów, uczących się w domu. Na kanałach biblioteki na Youtubie i w serwisie Spotify (nazwa profilu to Biblioteka Raczyńskich), w ciągu najbliższych dni pojawią się również nagrywane przez bibliotekarzy audiobooki z klasyków powieści kryminalnej - E.A. Poe, A. Christie czy J. Chmielewskiej.

Biblioteka zadba również o najmłodszych czytelników. Poza podcastami na Youtubie biblioteki ukazywać będą się krótkie filmy, na których bibliotekarze czytają dzieciom bajki (będzie to cykl BRACZytanki).

Zobacz www.bracz.edu.pl/o-bibliotece/podcast/