Wydarzenia na planie Pokaż na planie
.

warsztaty online nt. inteligentnych specjalizacji

2021-04-15 ( czwartek )
10:00-13:15
Online

Już 15 kwietnia w godz. 10:00-13:15 odbędą się warsztaty w trybie zdalnym poświęcone tematyce inteligentnych specjalizacji. Organizatorami wydarzenia są Europejski Komitet Regionów i Wspólne Centrum Badawcze Komisji Europejskiej.  

Organizatorzy warsztatów chcą przedstawić temat w jaki sposób inteligentne specjalizacje mogą być efektywnym narzędziem, które zarówno pomaga terytorium w wychodzeniu z kryzysu spowodowanego pandemią, jak i umożliwia odkrywanie nowych rozwiązań dla bardziej zrównoważonych gospodarek, które sprzyjają włączeniu społecznemu. Spotkanie online stanowić będzie wyjątkową okazję do wymiany poglądów na tematy związane z konkretnymi osiągnięciami, dobrymi praktykami oraz wyzwaniami związanymi z wdrażaniem założeń inteligentnych specjalizacji w regionach UE. Ponadto, warsztaty mają wesprzeć rozwój dialogu pomiędzy praktykami, decydentami oraz naukowcami.

Podczas wydarzenia głos zabiorą m.in.: Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży oraz Apostolos Tzitzikostas, który piastuje stanowisko przewodniczącego Europejskiego Komitetu Regionów. Wstępny program warsztatów dostępny jest tu.

Aby uczestniczyć w warsztatach należy zarejestrować się tu.  Uwaga - aby uzyskać dostęp do rejestracji należy zarejestrować się za pośrednictwem systemu EU login, który stosowany jest przez Komisję Europejską, aby uwierzytelniać tożsamość użytkowników - instrukcja rejestracji znajduje się tu.

Opracowanie: Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. Europejskiego Komitetu Regionów