Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spektakl - Ślub Doskonały

2019-04-02 ( wtorek )
17:15
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

Jesteś panem młodym w dniu swojego ślubu. Budzisz się rano, właściwie w południe, w pokoju hotelowym, z piękną, nagą nieznajomą u boku. Niestety, wśród zapamiętanych atrakcji wczorajszego kawalerskiego wieczoru, obraz tej ślicznotki nie występuje. A głos twojej przyszłej żony już słychać w hotelowym korytarzu...
Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację, by w lot zrozumieć, że życie naszego bohatera już nigdy nie wróci na dotychczasowe tory.

Każdemu zapewne typowa ślubna przesada wydaje się ze wszech miar żenująca, nic dziwnego zatem, że gdy w taką scenerię wprowadzić absurdalny wątek narzeczonego, przyłapanego na zdradzie w noc przedślubną - mieszanka taka musi prowadzić do wybuchów nieposkromionego śmiechu, a momentami (uwaga!) także wzruszeń. Sztuka łączy dwa elementy ukochane przez naszych widzów, czyli romantyzm przedstawienia "Kiedy Harry poznał Sally" z absurdalnym dowcipem i matematyczną precyzją najlepszych światowych fars.
Zamierzony przez autorów barokowy weselny kicz, jest doskonałą oprawą dla lokomotywy nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach - ukochanym gatunku brytyjczyków.
Informacje o spektaklu
Czas trwania (z przerwą): ok. 2 godz. 10 min
Reżyseria: Marcin Sławiński
Występują:

  • Bill - Paweł Małaszyński
  • Rita - Katarzyna Glinka/ Katarzyna Zielińska (gościnnie)
  • Judy - Marta Żmuda Trzebiatowska/ Kim Grygierzec (gościnnie)
  • Tom - Andrzej Nejman
  • Daphne - Ewa Kasprzyk/ Aldona Jankowska
  • Julie - Ilona Chojnowska/ Magdalena Lamparska (gościnnie)
  • Kierownik Hotelu - Maciej Kujawski/ Andrzej Grabarczyk

Bilety w cenach 100, 130 i 160 zł (w zalezności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: