Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo Laboratorium

Nie trać głowy! - Naukowy survival

2019-05-01 ( środa )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Co zrobić, by przetrwać zimną noc pod gwiazdami? Jakie umiejętności należy posiadać, aby ochronić się przed hipotermią i odwodnieniem? Jakie rośliny i zwierzęta mogą zagrażać w trakcie wędrówek pośród gór i lasów? Przed uczestnikami wydarzenia niezwykła wyprawa do świata natury, która pozwoli znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań, poznać tajniki sztuki przetrwania, a także nacieszyć się bliskim spotkaniem z roślinami i zwierzętami.

Podczas survivalowej wyprawy uczestnicy spróbują wspólnie odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia "z niczego", budowania schronienia, które zapewni ciepło czy orientacji w terenie bez użycia GPS i smartfona. Dowiedzą się, dlaczego nie można pić słonej wody, jak zachowywać się w obecności dużych zwierząt leśnych i drapieżników, a także które rośliny są jadalne.

Naukowy survival to znakomita okazja, żeby nauczyć się przetrwania w każdych warunkach, a także żeby zacieśnić więzi rodzinne! Ze względu czas trwania zajęć, w trakcie wyprawy przewidziana jest 15-minutowa przerwa, podczas której strudzeni Odkrywcy będą mogli na chwilę usiąść, żeby odpocząć i uzupełnić zapasy energii. Organizatory zachęcają do zabrania koców, przekąsek i napojów. Każdy survival wymaga odpowiedniego przygotowania, więc trzeba też pamiętać o odpowiednim stroju - długie spodnie, wygodne buty, nakrycia głowy i kurtki w plecakach będą bardzo przydatne! W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych, zostaną przeprowadzone alternatywne warsztaty w namiocie na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

  • Charakter warsztatów: zajęcia terenowe.
  • Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B), a następnie w bliskiej okolicy terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
  • Termin: środa, 1 maja.
  • Godzina rozpoczęcia: 10:00 i 12:45. Czas trwania: 2h 15 min

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/majowka-pelna-przygod-w-laboratorium-wyobrazni/