Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo

Koncert Jazz Top w Blue Note - Randy Brecker

2019-12-07 ( sobota )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Pięciokrotny laureat Grammy, wybitny trębacz i kompozytor Randy Brecker wystąpi z towarzyszeniem świetnie znanego poznańskiej publiczności, doskonałego słowackiego AMC Trio.

Randy Brecker - kształtuje brzmienia jazzu, R & B i rocka od ponad pięciu dekad. Nagrał setki albumów z najwybitniejszymi muzykami świata od Jamesa Taylora, Bruce'a przez Springsteena, Parlamentu i Funkadelic do Franka Sinatry, Steely Dana, Jaco Pastoriusa i Franka Zappy.

Grał także na pierwszym albumie Blood, Sweat and Tears - "Child Is Father to the Man", lecz odszedł z grupy, razem z założycielem Alem Kooperem i trębaczem Jerrym Weissem.

Breckerowi towarzyszyć będzie AMC Trio - znane w Europie, słowackie trio, prezentujące wszechstronny, jazzowy repertuar. Współpraca trzech muzyków rozpoczęła się od wzięcia udziału w Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w 1993 roku. Wspólne próby przyczyniły się do zdobycia nagrody, stanowiącej dobry początek dla młodego tria.

AMC Trio w swoich interpretacjach często wykraczają poza granice standardów jazzowych i szukają nowych źródeł inspiracji muzycznych. Duży nacisk kładą na niepowtarzalną melodię i silne, przejrzyste motywy, których elementów doszukują się w muzyce popularnej i we wschodniej muzyce folkowej Słowacji.

Wystąpią:

  • Randy Brecker - trąbka,
  • Peter Adamkovič - fortepian,
  • Martin Marinčák - kontrabas,
  • Stanislav Cvanciger - perkusja

Bilety - 90 i 120 zł 

_
opr.LT, akt.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/