Fabianowo - Kotowo - Fabianowo - letnia kultura na fyrtlu, we środy

Środa, 4 sierpnia 2021
Fabianowo Letnia Kultura na Fyrtlu, ogródek SP nr 52 Specto, ul. Fabianowo 29, Poznań Fabianowo
godz.18.00
spektakl "Sasza i Bałwan" - Teatr FUZJA
Teatr FUZJA jest poznańskim teatrem alternatywnym (działającym od 2006) r., którego liderami i założycielami są reżyserzy i aktorzy - Anna Rozmianiec i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej. Teatr Fuzja jest jednym z założycieli Spółdzielni Teatralnej, wspólnie organizując Festiwal Teatrów Zależnych, produkując i prezentując spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą. Liderzy teatru prowadzą Pracownię Młodych - projekt edukacyjno -artystyczny dla młodzieży realizowany we współpracy z instytucjami kultury. "Sasza i Bałwan" to spektakl nawiązujący, w atrakcyjny dla młodego widza sposób, do tematu zmian klimatycznych, ekologii i odpowiedzialności wszystkich mieszkańców Ziemi za stan planety. Wartkiej akcji i zabawie formą teatralną towarzyszy doskonała muzyka Jakuba Woźniaka i pomysłowa scenografia.

Środa, 11 sierpnia 2021
Fabianowo Letnia Kultura na Fyrtlu, ogródek SP nr 52 Specto, ul. Fabianowo 29, Poznań Fabianowo
godz. 18.00
spektakl "Grajmy w zielone" - Przemek Mazurek i MOZAIKA

Środa, 18 sierpnia 2021
Fabianowo Letnia Kultura na Fyrtlu, ogródek SP nr 52 Specto, ul. Fabianowo 29, Poznań Fabianowo
godz.18.00
spektakl "Fintikluszki" - Teatr MAŁE MI
MAŁE MI to pochodzący z Wrocławia wędrowny autorski teatr lalek Sławy Tarkowskiej, absolwentki akademii teatralnej i dyplomowanej bajkoterapeutki. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz bogatą scenografię, wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę wykonywaną na żywo. Teatr realizuje również projekty społeczno-kulturalne.
Fintikluszki to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka... Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą, laureatkę Nowej Tradycji 2013. W teatralną podróż do krainy Dawno Dawno Temu widzowie wyruszają już od 2012 roku.

Środa, 25 sierpnia 2021
Fabianowo Letnia Kultura na Fyrtlu, ogródek SP nr 52 Specto, ul. Fabianowo 29, Poznań Fabianowo
godz. 18.00
koncert "Na zdrowie. Inspektor Ogórek" - Centrum Uśmiechu Centrum Uśmiechu to grupa profesjonalnych muzyków przekonanych o tym, że "dla dzieci trzeba tworzyć jak dla dorosłych, tylko lepiej". Ich znakiem rozpoznawczym jest muzyka o bogatym brzmieniu, z elementami folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Twórcy takich hitów jak "Gruszka" czy programu "Olimpiada w Jarzynowie" w wesoły sposób zachęcają, od najmłodszego pokolenia, do słuchania dobrej muzyki i zdrowego stylu życia.
Koncert utrzymany jest w konwencji detektywistycznego dochodzenia, kluczem do rozwiązania zagadki jest znalezienie odpowiedzi na to jak mądrze i zdrowo wybierać to, co jemy. Mimo poważnej tematyki, interaktywny show o rzeczach ważnych traktuje w sposób pozbawiony moralizatorskiego wydźwięku, za to niezwykle atrakcyjny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej