Jezioro Kierskie

Nie tylko dla poznaniaków Jezioro Kierskie jest synonimem sportów wodnych i wypoczynku na łonie natury. Położone w zlewni rzeki Samicy, ma kształt typowej rynny o długości 4800 m i szerokości 2100 m, ciągnącej się od Krzyżownik do Kiekrza. Powierzchnia jeziora wynosi 285 ha, a maksymalna głębokość wody 37,6 m.
Jezioro należy do najlepiej zarybianych przez Polski Związek Wędkarski i jest ogólnodostępne do wędkowania przez cały rok. Nic więc dziwnego, że spotkać tu można wielu wędkarzy, którzy mogą liczyć przede wszystkim na sielawę, ale także np. na węgorza, sandacza, szczupaka, okonia, amura białego, karpia czy leszcza. Wędkować można zarówno z brzegu, jak i łodzi.
Najwięcejjednak zwolenników Jezioro Kierskie ma wśród żeglarzy. To właśnie w Kiekrzu, w 1933 r. powołano do istnienia Jacht Klub Wielkopolski, a obecnie swe przystanie ma kilkanaście klubów żeglarskich. Marynarze z Kiekrza, wśród nich olimpijczycy i uczestnicy żeglarskich mistrzostw świata, mogą pochwalić się wieloma sportowymi sukcesami. Zimą na jeziorze spotkać można bojerowców, fanów ice-boardów i paralotniarzy na łyżwach lub nartach. Przeszło 12-kilometrowa linia brzegowa jeziora zapewnia doskonałe warunki dla rekreacji oraz turystyki pieszej i rowerowej.

Kąpielisko Kaskada - dotychczas plaża funkcjonowała jako miejsce wykorzystywane do kąpieli. Od tego sezonu jest to "pełnoprawne" kąpielisko o linii brzegowej 50 m. W pobliżu kąpieliska znajduje się restauracja oraz sezonowe punkty gastronomiczne. Funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Kąpielisko Krzyżowniki - zlokalizowane na południowo - wschodnim brzegu jeziora, plaża piaszczysto-trawiasta. Kąpielisko posiada linię brzegowa o długości 40 metrów. Dzięki "Plażojadzie" teren zyskał nowy pomost, nabrzeże oraz plac zabaw i tor do street workoutu. Przy kąpielisku będzie stał food truck z lodami, napojami i przekąskami.

Kąpielisko przy ul. ks. E. Nawrota w Poznaniu

Na kapieliskach, do 31 sierpnia, od godz. 10:00 do 18:00 nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej