Jezioro Niepruszewskie

Jezioro Niepruszewskie, położone na granicy gmin Buk i Dopiewo.

Kąpielisko Niepruszewo. Kąpielisko strzeżone w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia (10:00-18:00) ze strefami kąpieli do 40 cm (brodzik dla dzieci), do 1,20 cm (dla nieumiejących pływać), strefa za pomostem 10 m oznaczona bojkami (dla umiejących pływać), zjeżdżalnia Paraglide oraz strefa ochronna dla kąpieliska do wypływania i wpływania na teren przystani jednostek pływających. Obok kąpieliska znajduje się boisko do piłki siatkowej plażowej, plac zabaw dla dzieci, wytyczone miejsce na ognisko, betonowy stół do tenisa stołowego oraz siłownia zewnętrzna Herkules Fitness. Plaża wyposażona jest w 20 ławek i 5 stołów wykonanych z palet. Do dyspozycji plażowiczów jest przebieralnia i toaleta. Przy zejściu na kąpielisko znajduje się ścieżka edukacyjna, w której znaleźć można informacje o faunie i florze jeziora niepruszewskiego.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego funkcjonuje:

  • poza sezonem letnim (czerwiec i wrzesień): wtorek i czwartek od godziny 14:00 do 20:00, w sobotę, niedzielę i święta od godziny 10:00 do 20:00.
  • w sezonie letnim (lipiec, sierpień) poniedziałek - piątek od godziny 11:00 do 20:00, w sobotę, niedzielę i święta od godziny 10:00 do 20:00.

Bezpośrednio na kąpielisku są stoiska gastronomiczne oraz stoisko z lodami i goframi. W odległości 100 m restauracja i samoobsługowy sklep wielobranżowy.

Owocowa Plaża w Zborowie - w gminie Dopiewo. Miejsce do kapieli strzeżonym w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 18.00. W pozostałym okresie kąpiący korzystają z tego miejsca na własną odpowiedzialność. Na plaży znajduje się pomost, dodatkowo wejście do wody oznaczono pływakami i bojkami, które wydzielają brodzik dla małych dzieci (białe pływaki), miejsce dla osób nie umiejących pływać (pływaki i bojki koloru czerwonego) oraz miejsce dla osób umiejących pływać (pływaki i bojki koloru żółtego). Wypoczywać można na piaszczystej plaży bądź na trawniku, a osoby nie lubiące zbytnio słońca mogą schronić się pod parasolami. W strefie tej znajduje się przebieralnia.

Jest to doskonałe miejsce do uprawiania surfingu, żeglarstwa, wędkowania i aktywnego wypoczynku.

W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się dwa boiska do siatkówki plażowej, stoły szachowe, plac zabaw dla dzieci oraz wytyczone miejsce na ognisko z drewnianymi stołami i ławkami. Rezerwacja miejsca na ognisko: tel. 519 807 444, e-mail: gosir@dopiewo.pl

Sezonowo - mobilne stoisko gastronomiczne.

Gmina Dopiewo została uhonorowana Nagrodą Przyjaznego Brzegu 2014 za nowoczesną przystań nad jeziorem Niepruszewskim w Zborowie.

W okolicy warto zobaczyć gotycki kościół p.w. św. Wawrzyńca w Niepruszewie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej