Jezioro Strzeszyńskie

Jezioro Strzeszyńskie jest naturalnym zbiornikiem wodnym i najczystszym z dużych akwenów Poznania. Położone jest wśród lasów na północno-zachodnim krańcu miasta (ok. 10 km od centrum). Powierzchnia akwenu wynosi 34,9 ha, a maksymalna głębokość17,8 m. Teren porośnięty głównie lasami liściastymi i sosnowymi, wykorzystuje się przede wszystkim do celów rekreacyjnych.

Jezioro typu sielawowego użytkowane jest przez Polski Związek Wędkarski. Oprócz sielawy występuje w nim także: karp, węgorz, leszcz, lin, szczupak, krąp, ukleja, płoć, okoń, sieja, karaś i kiełb.

W okresie letnim jezioro jest bardzo atrakcyjnym miejscem rekreacyjnym. Położony nad jeziorem ośrodek dysponuje strzeżonym kąpieliskiem (wschodni brzeg jeziora) z plażą piaszczysto - trawiastą. W pobliżu znajduje galeria sztuki, mająca w stałej ofercie kilkaset prac, a także odbywają się koncerty, w tym trwający w lipcu i sierpniu cykl koncertów #NaFalach. Na terenie ośrodka wypoczynkowego funkcjonuje całoroczna restauracja i obiekt noclegowy. Do dyspozycji wypoczywających są także boiska do siatkówki, siatkówki plażowej, koszykówki oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. W ramach projektu "Plażojada" teren kąpieliska wzbogacił się o nowy plac zabaw, pomost oraz zmodernizowane molo.

Do 31 sierpnia, od godz. 10:00 do 18:00, nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej