Piątkowo Północ - Piątkowe piątki z kulturą, w piątki

Piątek, 6 sierpnia 2021

Piatkowskie Piatki z Kulturą, boisko sportowe na os. Jana III Sobieskiego, 

godz. 17.00
spektakl "Sasza i Bałwan" - Teatr FUZJA
Teatr FUZJA jest poznańskim teatrem alternatywnym (działającym od 2006) r., którego liderami i założycielami są reżyserzy i aktorzy - Anna Rozmianiec i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej. Teatr Fuzja jest jednym z założycieli Spółdzielni Teatralnej, wspólnie organizując Festiwal Teatrów Zależnych, produkując i prezentując spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą. Liderzy teatru prowadzą Pracownię Młodych - projekt edukacyjno-artystyczny dla młodzieży realizowany we współpracy z instytucjami kultury. 
"Sasza i Bałwan" to spektakl nawiązujący, w atrakcyjny dla młodego widza sposób, do tematu zmian klimatycznych, ekologii i odpowiedzialności wszystkich mieszkańców Ziemi za stan planety. Wartkiej akcji i zabawie formą teatralną towarzyszy doskonała muzyka Jakuba Woźniaka i pomysłowa scenografia.

Piątek, 13 sierpnia 2021
Piatkowskie Piatki z Kulturą, boisko sportowe na os. Jana III Sobieskiego, 

godz. 17.00
spektakl "Grajmy w zielone" - Przemek Mazurek i Mozaika
Wykonawcami spektaklu są znani i lubiani muzycy i animatorzy. Interaktywny program, w konwencji teatru lalek, urozmaicony piosenkami opowiadającymi o naturze i nawiązującymi do konieczności jej ochrony oraz wdrażania ekologicznego stylu życia. Spektakl jest opowieścią o przygodach bohaterów, którzy zapraszają dzieci do wspólnej podróży, pełnej przygód i interakcji, z wieloma elementami wspólnego śpiewu. Autorem piosenek jest Przemek Mazurek, którego twórczość spotyka się od lat z ciepłym odbiorem całych rodzin.

Piątek, 20 sierpnia 2021
Piatkowskie Piatki z Kulturą, boisko sportowe na os. Jana III Sobieskiego,

godz. 17.00
spektakl "Fintikluszki" - Teatr MAŁE MI
godz. 21.30
Piatkowskie Piatki z Kulturą, boisko sportowe na os. Jana III Sobieskiego, 
seans kina plenerowego "Kobieta idzie na wojnę" reż. Benedikt Erlingsson, 2018; 101 min 
Film o ekoterrorystycznej, prowadzonej w pojedynkę, kampanii przeplata się z przyrodniczą bajką o kuszącej szerokimi krajobrazami Islandii i satyrą na rządzących. Opowiada pełną walki i determinacji historię 50-letniej Halli - dyrygentki lokalnego chóru w małym miasteczku, której nikt nie podejrzewa, że po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z gór" wypowiada wojnę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla środowiska. Niczym superbohaterka działa w obronie tego, w co wierzy i nie cofnie się przed niczym... do czasu

Piątek, 27 sierpnia 2021
godz. 21.30
Piatkowskie Piątki z Kulturą, boisko sportowe
na os. Jana III Sobieskiego, Poznań
seans kina plenerowego
"Kobieta idzie na wojnę" reż. Benedikt Erlingsson, 2018; 101 min Film o ekoterrorystycznej, prowadzonej w pojedynkę, kampanii przeplata się z przyrodniczą bajką o kuszącej szerokimi krajobrazami Islandii i satyrą na rządzących. Opowiada pełną walki i determinacji historię 50-letniej Halli - dyrygentki lokalnego chóru w małym miasteczku, której nikt nie podejrzewa, że po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z gór" wypowiada wojnę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla środowiska. Niczym superbohaterka działa w obronie tego, w co wierzy i nie cofnie się przed niczym... do czasu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej