Plaże miejskie

Leżaki, hamaki, parasole, prysznice, kosze plażowe, stojaki rowerowe, a także boiska do gry w piłkę - to wszystko będzie dostępne dla mieszkańców już od 1 czerwca, kiedy otwarte zostaną 4 plaże nad Wartą: 3 plaże miejskie - Chwaliszewo, Szeląg i Wilda - oraz zorganizowana przez operatora zewnętrznego plaża na Ratajach.

Miasto Poznań zapewnia na miejskich plażach nie tylko podstawową infrastrukturę potrzebną do wypoczynku, ale i ciekawy program wydarzeń. Występy stand-uperów, koncerty, warsztaty plastyczne i muzyczne, turnieje piłki plażowej oraz zajęcia sportowe. 

Dodatkowo, tak jak w roku ubiegłym zostaną otwarte dwa boiska wielofunkcyjne, jedno na Chwaliszewie, a drugie na Wildzie. Przy wszystkich plażach miejskich znajdować się będą specjalne miejsca do grillowania. Największa strefa grillowa będzie na Chwaliszewie, gdzie do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną grille wraz z ławkami piknikowymi oraz stoły do ping-ponga. Powróci też cieszące się dużą popularnością w roku ubiegłym jacuzzi. Jedno znajdować się będzie na Szelągu, a aż trzy na Wildzie. Ze wszystkich będzie można korzystać za darmo.

Miłośnicy sportów wodnych mogą wypożyczyć motorówkę (plaża na Szelągu oraz przystań w Starym Porcie) lub kajak i łódź wioślarską (plaża na Ratajach). Na wysokości osiedla Główna oraz na Szelągu dostępne są strefy biwakowe z miejscem na ognisko. Miejsce do rekreacji powstało też na terenie przystani rzecznej w Starym Porcie.

Nad rzeką działa też kilka punktów gastronomicznych z ofertą rekreacyjną. To m.in. Brzeg Wschodni i przystań Posnania (od strony ul. Wioślarskiej) oraz Barbarka i BurgerKont (w sąsiedztwie Politechniki Poznańskiej) oraz KontenerArt (na Chwaliszewie).

Plaże miejskie i boiska będą otwarte przez letnie miesiące od godziny 9:00 do 22:00.

Plaże miejskie:

  • Plaża Miejska Szeląg (park Szelągowski, ul. Ugory, Winogrady)
  • Plaża Miejska Chwaliszewo (przy Starej Gazowni Stare Koryto rzeki Warty, Centrum)
  • Plaża Miejska Rataje (okolice mostu Królowej Jadwigi, os. Piastowskie, Rataje)
  • Plaża Miejska Wilda (przy ul. Piastowskiej, na wysokości Łazienek Rzecznych).

Z plaż miejskich będzie można korzystać od 1 czerwca do 31 sierpnia 2019 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej dedykowanej atrakcjom nadrzecznym: www.rzekawartapoznania.pl