Poznaj Poznań z ogórka lub bimby

Wycieczki zabytkowym tramwajem i autobusem przez najpiękniejsze miejsca w Poznaniu.

Chcesz poczuć klimat dawnych czasów, powspominać i obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania? A może wybierasz się w weekend do Poznania (na Termy Maltańskie, do Nowego Zoo, Bramy Poznania, czy parku Wilsona i palmiarni) i chcesz skorzystać z dodatkowej atrakcji? Wybierz się na przejażdżkę historycznym tramwajem lub autobusem!

Dla mieszkańców i turystów zainteresowanych liniami turystycznymi przygotowano specjalna ulotkę.

"Setka" będzie kursować sprzed Dworca Głównego PKP (co ułatwi skorzystanie z niej osobom, które przyjadą do Poznania koleją). Będzie przejeżdżać m.in. centrum miasta, w pobliżu Katedry i dalej - przez Śródkę i Termy Maltańskie - do Nowego Zoo, a wracając w kierunku Dworca PKP przejedzie przez ul. Kórnicką, pl. Wolności i Św. Marcinem.
"Zerówka" wyruszać będzie z pl. Wielkopolskiego. Pojedzie przez centrum, Wildę, przez dawną zajezdnię Madalińskiego, Hetmańska i Głogowską do centrum.

Obsługę linii stanowić będą znane poznaniakom Ikarusy (260 i 280), Jelcz PR 110 i DAF MB200. Okazjonalnie na trasie może pojawić się Jelcz RTO 043, popularny "Ogórek".

Linia autobusowa 102 kursująca tylko w soboty, od 15 maja do 28 sierpnia, do Fortu VII oraz do Muzeum Broni Pancernej. Czas przejazdu: około 25 minut.

Na linii nr 0 najczęściej pojawiać się będą tramwaje generacji "N" w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i "helmuty", choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

Rozkład jazdy i cennik

Załączniki