Przez miasto melexem

2020

Po Ostrowie Tumskim, Starym Mieście i dawnej dzielnicy zamkowe turyści i wszyscy chętni mogą zwiedzać Poznań dzięki elektrycznym melexom.

Poznańskie elektryczne pojazdy, których organizatorem jest firma Wójcik Tours,  zabierają 7 turystów, plus kierowcę, i  jeżdżą po Ostrowie Tumskim, Starym Mieście i dawnej dzielnicy zamkowej. O atrakcjach poszczególnych części miasta zwiedzający dowiadują się z nagranego głosu przewodnika. Wersji językowych nagrania jest siedem, oprócz polskiej są to: angielska, niemiecka, włoska, hiszpańska, francuska i rosyjska. Czas trwania jednej podróży to około pół godziny.

Każda z części miasta to osobna wycieczka do wykupienia, można też dowolnie łączyć ze sobą trzy oferowane plany zwiedzania. To ma oczywiście wpływ na finalną cenę, wycieczki w pakiecie są tańsze. Koszt jednej wycieczki dla jednego uczestnika w grupie co najmniej czteroosobowej to 40 zł. Wycieczki można też zarezerwować  wcześniej w internecie.

Punkt startowy dla wszystkich wycieczek jest jeden, na ul. Franciszkańskiej odchodzącej od Starego Rynku w kierunku Wzgórza Przemysła.