Szczepankowo - Spławie - Krzesinki, we wtorki

Wtorek, 6 lipca 2021
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań Szczepankowo
godz. 17.00
spektakl ekologiczny "Grajmy w zielone" - Przemek Mazurek i Mozaika Wykonawcami spektaklu są znani i lubiani muzycy i animatorzy. Interaktywny program, w konwencji teatru lalek, urozmaicony piosenkami opowiadającymi o naturze i nawiązującymi do konieczności jej ochrony oraz wdrażania ekologicznego stylu życia. Spektakl jest opowieścią o przygodach bohaterów, którzy zapraszają dzieci do wspólnej podróży, pełnej przygód i interakcji, z wieloma elementami wspólnego śpiewu. Autorem piosenek jest Przemek Mazurek, którego twórczość spotyka się od lat z ciepłym odbiorem całych rodzin.

Wtorek, 13 lipca 2021
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań Szczepankowo
godz. 17.00
spektakl "Szewczyk Dratewka" - ASZ Teatr
ASZ TEATR działa w Poznaniu od 2006 roku (od 2017 pod obecną nazwą), od 2021 w nowej siedzibie, przy ul. Starołęckiej 60A. Tworzą go pasjonaci teatru, niekoniecznie związani z nim zawodowo, pod kierunkiem doświadczonej reżyserki, Anny Szymczak. W repertuarze mają spektakle aktorskie i lalkowe, adresowane do publiczności w każdym wieku. Prowadzą też warsztaty teatralne i edukacji kulturalnej. Spektakl "Szewczyk Dratewka" jest spektaklem kukiełkowym wg scenariusza Anny Szymczak, na motywach bajki Janiny Porazińskiej. Opowiada o perypetiach wędrownego szewca, który stare buty naprawiał, a przy okazji spotykały go różne przygody.

Wtorek, 20 lipca 2021
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań Szczepankowo
godz. 17.00
spektakl "Fintikluszki" - Teatr MAŁE MI
MAŁE MI to pochodzący z Wrocławia wędrowny autorski teatr lalek Sławy Tarkowskiej, absolwentki akademii teatralnej i dyplomowanej bajkoterapeutki. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz bogatą scenografię, wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę wykonywaną na żywo. Teatr realizuje również projekty społeczno-kulturalne. Fintikluszki to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka... Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą, laureatkę Nowej Tradycji 2013. W teatralną podróż do krainy Dawno Dawno Temu widzowie wyruszają już od 2012 roku.

Wtorek, 27 lipca 2021
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań Szczepankowo
godz. 17.00
koncert "Dźwięki natury. Muzyczne pióropusze" - COCO i ART & MUSIC COCO, a właściwie Jorge Ortega, to pochodzący z Peru muzyk mieszkający w Polsce od 1990 roku. Na co dzień gra i śpiewa muzykę latynoską (zespół Los Locos, Punto Latino), folklorystyczną i poważną u boku największych gwiazd, takich jak Maryla Rodowicz czy Stanisława Celińska. Występował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej i był półfinalistą programu TV Mam Talent, jest też wielkim popularyzatorem swej rodzimej tradycji kulturalnej. Koncert "Dźwięki natury. Muzyczne pióropusze" to wydarzenie z elementami animacji ruchowych, opowiadające o tradycjach muzycznych Indian Ameryki Północnej, ale nie tylko. Zaprezentowane zostaną oryginalne instrumenty i stroje oraz opowieści o tym, jak ludzie kiedyś żyli i korzystali z zasobów przyrody, w zgodzie z naturą. W roli głównej - wódz indiański "Dobra Nuta".

Wtorek, 3 sierpnia 2021
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań Szczepankowo
godz. 17.00
spektakl "Szałaputki" - Teatr TeatRyle
Przedstawienie teatru Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, aktorów Teatru Animacji w Poznaniu to pełen humoru spektakl dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które, niepomne przestróg swojej mamy, narażają się na niebezpieczeństwa. Pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla dzieci pomyślane w konwencji poetyckiego kabaretu, z prostą i pomysłową scenografią jest przykładem bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością. 

Wtorek, 10 sierpnia 2021
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań Szczepankowo
godz. 17.00
spektakl "Żubr Pompik" - Teatr FUZJA Poznański teatr alternatywny, tworzony przez profesjonalnych aktorów, scenografów, choreografów i reżyserów, zaprezentuje tym razem spektakl inspirowany popularną serią książek Tomasza Samojlika, o żubrze Pompiku i jego żubrzej rodzinie z Puszczy Białowieskiej. Przedstawienie, wypełnione dynamiczną akcją, energetyczną muzyką i wpadającymi w ucho piosenkami, przybliży widzom reguły rządzące światem przyrody, zapachy, dźwięki i kolory puszczy, jak również inne zwierzęta i ich zwyczaje.

Wtorek, 17 sierpnia 2021
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań Szczepankowo
godz. 17.00
spektakl "Dbamy o zdrowie i przyrodę" - Teatr VAŚKA Teatr VAŚKA to objazdowy teatr lakowy z Torunia nawiązujący do tradycji wędrownych lalkarzy, którzy podróżowali z miejsca na miejsce, swą grą bawiąc i wzruszając publiczność. Ich nowy spektakl porusza tematykę aktualnej
sytuacji zdrowotnej, poprzez sympatyczne spotkanie z rezolutnym Jasiem  (znanym dzieciom z innych realizacji scenicznych teatru) i jego dziadkiem. Lalkowa konwencja przedstawienia potencjalne zagrożenia i wskazuje sposoby radzenia sobie z nimi z punktu widzenia młodych widzów. Przypomina o podstawowych zasadach higieny, konieczności dbania o środowisko naturalne, oszczędzaniu wody i światła. Pouczające, ale i zabawne sytuacje, efektowne lalki sceniczne, ciekawa scenografia i oprawa muzyczna to niewątpliwe atuty tego spektaklu.

Wtorek, 24 sierpnia 2021
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, boisko SP nr 61, ul. Szczepankowo 74, Poznań Szczepankowo
godz. 17.00
Zakończenie Lata z Estradą: koncert "Na zdrowie. Inspektor Ogórek." - Centrum Uśmiechu Centrum Uśmiechu to grupa profesjonalnych muzyków przekonanych o tym, że "dla dzieci trzeba tworzyć jak dla dorosłych, tylko lepiej". Ich znakiem rozpoznawczym jest muzyka o bogatym brzmieniu, z elementami folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Twórcy takich hitów jak "Gruszka" czy programu "Olimpiada w Jarzynowie" w wesoły sposób zachęcają, od najmłodszego pokolenia, do słuchania dobrej muzyki i zdrowego stylu życia. Koncert utrzymany jest w konwencji detektywistycznego dochodzenia, kluczem do rozwiązania zagadki jest znalezienie odpowiedzi na to jak mądrze i zdrowo wybierać to, co jemy. Mimo poważnej tematyki, interaktywny show o rzeczach ważnych traktuje w sposób pozbawiony moralizatorskiego wydźwięku, za to niezwykle atrakcyjny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej