WSPÓŁPRACA

- 26-29.05.2008 - Wyjazd roboczy poznańskich radnych do Györ- zapoznanie się z funkcjonowaniem miasta. Poznańscy radni uczestniczyli w serii spotkań i prezentacji pokazujących rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, ekonomii miejskiej i polityki mieszkaniowej oraz kultury.

- 8-10.07.2008 - Turniej Gier Barokowych w Györ - udział grupy z Poznania, w dorocznych zawodach sportowych miast partnerskich. Turniej odbywa się w ramach tygodniowego festiwalu kultury barokowej. W 2008 r. po raz pierwszy w Turnieju wystartowała, i wygrała, grupa z Poznania.

- 2-5.10.2008 - Dni Polskie w Győr organizowane od lat przez miejscową Polonię, w tym roku pod hasłem "Poznań. Tu warto żyć" i Targi Książki. W wyjeździe uczestniczył Teatr Animacji, zespoły Mała Wielkopolska i Piroska, Kapela Dudziarzy, fotografik A. Rut; w Targach Książki - przedstawiciele PTWK. Podczas imprezy mieszkańcy Győr mogli bliżej zapoznać się z propozycjami kulturalnymi Poznania.

- 16-18.10.2008 - Tour Salon - wizyta delegacji z Györ na targach turystycznych. Tradycyjnie już Miasto Poznań umożliwiło gościom z miast partnerskich bezpłatny udział w Targach

- 18-19.11.2008 - Przyjazd dziekana Wydziału Turystyki Uniwersytetu Zachodnich Węgier w Györ i spotkania z przedstawicielami uczelni poznańskich. Propozycja współpracy uczelni z kierunkiem Turystyka i Rekreacja na: Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Ekonomicznej, a także współuczestnictwa filologii węgierskiej UAM w projekcie Uniwersytetu Św. Kingi w Győr, promującego wiedzę o Polsce.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej