Poznańskie muzea zapraszają na wirtualne wystawy

Muzea w Poznaniu czasowo zawiesiły działalność stacjonarną, ale Wiele z nich przygotowało bogatą ofertę wydarzeń, w których można wziąć udział bez wychodzenia z domu. Wirtualne wycieczki to propozycja na czas koronawirusa. Zapraszamy do odwiedzania poznańskich muzeów.

  • CK Zamek zaprasza na wirtualne wycieczki po dwóch wystawach - "Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni" z audiodeskrypcją prac oraz "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst".
  • Wielkopolskie Muzeum Niepodległosci. "Zostań w domu i oglądaj naszą kolekcję" - pod takim hasłem muzeum prezentuje na swojej stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych eksponaty z wystaw stałych wraz z ich opisem. Od poniedziałku do piątku każdy z oddziałów przedstawia jeden wybrany zabytek. 23 marca muzeum rozpocznie część edukacyjną. Zaplanowano dwa konkursy online. Jeden z nich dedykowany będzie młodzieży i związany z oddziałami oraz wybranymi eksponatami, prezentowanymi na profilu na Facebooku. Drugi konkurs będzie miał charakter plastyczny i adresowany będzie do najmłodszych pasjonatów historii.
  • Muzeum Archeologiczne. Muzealnicy połączyli stare z nowym - eksponaty archeologiczne z nowoczesnymi technologiami. Pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.qrtag.archeologiczne można pobrać darmową aplikację (android i IOs), dzięki której możemy oglądać ekspozycje i poczytać o prezentowanych na nich eksponatach. Fanów audiobooków na pewno ucieszy opcja włączenia lektora, który krok po kroku oprowadzi po muzeum i opowie o jego atrakcjach. To nie wszystko. Na stronach www.muzarp.poznan.pl oraz www.rezerwat.muzarp.poznan.pl stopniowo publikowane będą prezentacje z opisami wystaw stałych i wcześniej eksponowanych wystaw czasowych. Na stronie muzeum dostępny jest także dział "Projekty", gdzie część najnowszych publikacji można pobrać w formacie PDF.
  • Muzeum Narodowe w Poznaniu. "Muzeum w czasach zarazy" taką akcję proponuje swoim gościom Muzeum Narodowe w Poznaniu. Na profilach w mediach społecznościowych będą udostępniane kolekcje znajdujące się w zasobach MNP i oddziałów, w tym Muzeum Sztuk UżytkowychMuzeum Historii Miasta PoznaniaWielkopolskiego Muzeum WojskowegoMuzeum EtnograficznegoMuzeum Pałacu w RogalinieZamku w Gołuchowie oraz Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Od czwartku, 19 marca na Facebooku MNP publikowane będą po dwa obiekty: dzieło na dzień dobry i dzieło na dobranoc. Ponadto zespół z Muzeum Pałacu w Rogalinie w weekendy od godz. 12:00 (sobota i niedziela) zaprasza na wirtualne zwiedzanie obiektu.
  • Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT przygotowało propozycje spotkań z dziedzictwem online w trzech obszarach tematycznych - interpretacji dziedzictwa, #dziedzictwadlaklimatu i akademii online. Wszystko to dziać się będzie za pośrednictwem kanałów na Facebooku: Bramy PoznaniaTraktu Królewsko-CesarskiegoFest Fyrtla