1. Najbliższe wydarzenie:

Warsztaty z cyjanotypii - 17.09.2022 r. (sobota) o g. 10.30

W ciągu 2-godzinych warsztatów zapoznamy się z historią oraz specyfiką techniki cyjanotypii, poznamy twórczość Anny Atkins - popularyzatorki wykonywania zdjęć w cyjanotypii i pierwszej autorki książki zobrazowanej fotografiami.

Następnie udamy się na spacer wokół pl. Wolności w poszukiwaniu roślinności miejskiej. Zebrane w ten sposób okazy posłużą nam do stworzenia własnych kompozycji. Prace będą następnie naświetlane i płukane zgodnie ze sztuką cyjanotypii. A wykonane w ten sposób prace uczestnicy zabiorą do domu!

  • czas trwania: 120-150 min
  • dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat
  • miejsce: Warsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania
  • udział bezpłatny, obowiązują zapisy: edukacja@wm.poznan.pl

2. Wydarzenia dla dorosłych:

"Śladami Kroniki" - cykl wycieczek edukacyjnych. Spacery organizowane są co miesiąc i poprowadzą ich uczestników trasami związanymi z przewodnimi tematami wybranych tomów "Kroniki Miasta Poznania". Każdej z nich towarzyszyć będzie prelekcja lub wykład poświęcony najciekawszym zagadnieniom poruszanym w Kronice.

3. Spotkania wokół Fotoplastykonu Poznańskiego

Cykl spotkań, warsztatów i wycieczek nawiązujący do bieżących wystaw prezentowanych w Fotoplastykonie Poznańskim.

4. Do-malowanki historyczne

Cykl warsztatów plastycznych dla dzieci przedstawiający sylwetki osób związanych z Poznaniem, których działalność wzbogaciły życie miasta. Dzieci wspólnymi siłami zastanawiały się nad losami osób widocznych na archiwalnych zdjęciach i tworzyły swoje własne, kolorowe wersje przygód. Warsztaty okraszone były ciekawostkami i anegdotkami, które przedstawiły animatorki.

Projekt zrealizowany został od VII do XI 2021 r. ze środków Muzeum Historii Polski w ramach projektu Patriotyzm Jutra.

Efektem projektu jest wydanie bezpłatnej kolorowanki dla dzieci, którą można pobrać z Centrum Informacji Kulturalnej oraz poniżej. Materiały dostępne na licencji CC BY-NC-ND.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej