Kino plenerowe nad Strzeszynem

Zapraszamy na Nocne Kino Plenerowe w ramach Festiwal Literacki Strzeszyn!

29 czerwca, 13 lipca i 17 sierpnia odbędą się trzy wieczory filmow które zapewnią niezapomniane przeżycia pod gołym niebem. Kino plenerowe rozstawi się na boisku sportowym na ulicy Krajeneckiej, start seansów o godzinie 21.30. Wstęp bezpłatny.

Repertuar:

29 czerwca | 21:30 | Córka (reż. Maggie Gyllenhaal, 2022)
Nocne Kino Plenerowe - CÓRKA - Festiwal Literacki Strzeszyn
Na początek proponujemy film "Córka", debiut reżyserski Maggie Gyllenhaal, który został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków. To poruszająca adaptacja powieści Eleny Ferrante, w której Olivia Colman i Jessie Buckley wcielają się w rolę kobiety skonfrontowanej z przeszłością, macierzyństwem i własnymi lękami. Film ten to emocjonalna podróż przez zakamarki ludzkiej duszy.
13 lipca | 21:30 | Wichrowe Wzgórza (reż. Peter Kosminsky, 1992)

Nocne Kino Plenerowe - WICHROWE WZGÓRZA - Festiwal Literacki Strzeszyn
Druga propozycja to klasyka literatury w mistrzowskiej ekranizacji Petera Kosminsky'ego. "Wichrowe Wzgórza", oparte na powieści Emily Brontë, to opowieść o namiętnościach, zemście i nieprzemijającej miłości. Ralph Fiennes i Juliette Binoche w głównych rolach przyciągną Was w świat pełen emocji i dramatów, rozgrywających się na tle surowych krajobrazów Yorkshire.

17 sierpnia | 21:00 | To nie jest kraj dla starych ludzi (reż. Joel i Ethan Coen, 2007)
Nocne Kino Plenerowe - TO NIE JEST KRAJ DLA STARYCH LUDZI - Festiwal Literacki Strzeszyn
Na zakończenie lata zapraszamy na film braci Coen, "To nie jest kraj dla starych ludzi", oparty na powieści Cormaca McCarthy'ego. Ten nagrodzony Oscarem thriller to brutalna i hipnotyzująca opowieść o losie, moralności i przemocy, z niezapomnianymi kreacjami Javiera Bardema i Tommy'ego Lee Jonesa. To kino, które nie tylko trzyma w napięciu, ale i skłania do głębokich refleksji.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej