Zarejestruj się bezpłatniehttps://smartcitylive.pl


W czerwcu 2020 r. odbyła się pierwsza edycja konferencji Smart City Wielkopolska. W odpowiedzi na pozytywny odbiór konferencji oraz potrzebę współpracy regionalnej zapraszamy 16 czerwca 2021 r. o godzinie 11.00 na II edycję konferencji "Smart City Wielkopolska 2021".

Smart City Wielkopolska jest platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i miejscem poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla wielkopolskich miast. To miejsce spotkań przedstawicieli samorządu z naukowcami, ekspertami i praktykami, którzy wspólnie poszukują najlepszych rozwiązań dla współczesnych miast. Oprócz ciekawych wykładów i debaty, wydarzenie jest pomostem do realnych, międzyregionalnych projektów z obszaru smart city.

Po oficjalnym powitaniu, konferencję rozpocznie wystąpienie dr Michała Boniego - Ministra administracji i cyfryzacji w latach 2011-2013 i eksperta w zakresie smart city. Wykład będzie dotyczył tematyki dotyczącej pandemii COVID-19 i tego jak miasta powinny funkcjonować kiedy pandemia się zakończy. 

W tym roku będziemy rozmawiać również o cyfrowych rozwiązaniach umożliwiających komunikowanie się z mieszkańcami, transformacji energetycznej, wodorze, dronach oraz kadrach przyszłości.  

Pomimo różnic demograficznych i wielkościowych, motywacją dla wszystkich miast jest konsekwentne podnoszenie jakości życia mieszkańców, a także budowanie miast możliwie przyjaznych, nowoczesnych i bezpiecznych w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu wielkopolskich miast wydarzenie to będzie kolejnym krokiem współpracy regionalnej opartej na ciekawych i innowacyjnych projektach miejskich.

Pomysł na to wydarzenie powstał dzięki współpracy Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji i Miasta Poznań.

W tym roku konferencja odbywa się pod Patronatem Honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Partnerem strategicznym tegorocznego wydarzenia jest Beyond.pl - dostawca usług data center i rozwiązań w chmurze, operator najbezpieczniejszego centrum danych w Europie Centralnej o standardzie Rated 4 wg międzynarodowej certyfikacji ANSI/TIA-942.

Partnerami II edycji są miasta GnieznoChodzieżKoninLesznoOstrów WielkopolskiPiła i Śrem a także Partnerzy biznesowi IBM oraz SkySnap.

Partnerem medialnym wydarzenia jest Smartcity-expert.