Konkursy i plebiscyty

1. Fest Księgarnia - plebiscyt na ulubioną księgarnię poznaniaków

16.05 - 31.07.2022 r.

Zagłosuj na festksiegarnia.poznan.pl

Miejski program Fest Księgarnia, którego clou jest Plebiscyt na ulubioną, niesieciową księgarnię poznaniaków, jest formą promocji księgarstwa, zachęty do spotkań z książką i odwiedzania kameralnych miejsc, w których od lat kultywuje się upowszechnianie czytelnictwa. Małe księgarnie, z autorskim wyborem oferty książkowej i  - często -  z własnymi, ciekawymi programami popularyzującymi czytelnictwo są dla wszystkich organizmów miejskich ważne. Budują ich klimat oraz przyciągają i integrują lokalne społeczności. W Poznaniu działa około 30 takich księgarń.

Głosowaniu poddane zostaną księgarnie autorskie, które są wymienione w specjalnym wykazie prowadzonym przez Polską Izbę Książki. Dziesięć niezależnych księgarń z najwyższą liczbą głosów w plebiscycie otrzyma tytuł "Fest Księgarnia" oraz nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 52.000 złotych, przy czym zwycięzca otrzyma 10 tysięcy złotych. Ponadto czytelnicy będą mogli sformułować swoje opinie na temat ulubionych księgarń. Najciekawsze spośród nich nagrodzone zostaną voucherami na zakupy w księgarni, które dotyczyć będzie opinia.

Patronat Honorowy: Przewodniczącego Komisji Kultury Rady Miasta Grzegorza Jury

Patronat: Polska Izba Książki, PTWK

Patronat medialny: Głos Wielkopolski, Nasze miasto, Radio Emaus, TVP 3 Poznań, IKS, Kulturapoznan.pl

Partner: Festiwal Księgarń Kameralnych w Poznaniu

Załączniki


------------------------------

2. "W górę serca! Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań"

"Kooooleeejooorz!" - ten jakże bliski sercu poznaniaków okrzyk budzi w ich sercach emocje, dumę, sentyment, ciepły uśmiech i wspomnienia. Do tych emocji i wspomnień chcemy sięgnąć i zachęcić do przelania ich na papier w naszym Konkursie Literackim pod hasłem "W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań".

Czekamy na opowiadania, których głównym wątkiem będzie historia lub współczesność Lecha, a które mogą reprezentować wszystkie możliwe estetyki i dziedziny literatury. Mamy nadzieję, że autorki i autorzy zaskoczą nas sięgając do zakamarków ich wyobraźni. Może będą to opowiadania rodem ze świata fantastyki, może z kryminalną zagadką w tle albo na kanwie wielkiego uczucia. Może uda się wpleść własne wspomnienia, a nawet wielką historię. To decyzja twórców, którzy mogą popuścić wodze fantazji. Chwytajcie za pióra i piszcie, bo poznaniacy (i nie tylko oni!) kochają swój klub i nawet jeśli nie są aktywnymi fanami futbolu to śledzą jego dokonania i są z nich dumni!

Najlepsze opowiadania nagrodzimy. Zwycięzca otrzyma 3 tysiące złotych, a laureaci 2. i 3. nagrody odpowiednio 2 tysiące i 1 tysiąc złotych. Przyznamy też 5 wyróżnień po 500 złotych każde. Wszystkie nagrodzone opowiadania znajdą się w pokonkursowej antologii, którą wydamy jeszcze w tym roku!

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków należy nadsyłać do 14 kwietnia 2022 roku na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl

Wydawnictwo zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze.

Organizator Konkursu: Wydawnictwo Miejskie Posnania, we współpracy z KKS Lech Poznań.

Patronat: Radio Poznań, Głos Wielkopolski, Poznań Nasze Miasto, Radio Afera, Poznański Ośrodek Kibice Razem, KKSLECH.com

UWAGA! W regulaminie oraz w załącznikach do umowy nastąpiła zmiana dotycząca informacji o przetworzeniu danych osobowych oraz zapisy dotyczące prawa autorskiego.

Załączniki


--------------------------------

3."Którędy na Targi Poznańskie?"

Konkurs literacki na najlepszą powieść inspirowaną 100-leciem powstania Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nabór prac zakończony został 30 listopada 2021 roku

Ogłoszenie wyników konkursu przewidywane jest w I połowie 2022 roku. Autor lub autorka zwycięskiej powieści otrzyma nagrodę w wysokości 25.000 złotych. Nagrodzona powieść zostanie opublikowana w formie książkowej drukiem oraz w formie e-booka (najpóźniej do 31.12.2022 roku).

Patronat medialny: IKS, kulturapoznan.pl, Maszyna do pisania, Zupełnie Inna Opowieść, Radio Afera, Radio Poznań, Gazeta Wyborcza

UWAGA! W regulaminie oraz w załączniku nr 2 do umowy nastąpiła zmiana dotycząca informacji o przetworzeniu danych osobowych oraz zapisy dotyczące prawa autorskiego.

Załączniki