Kultura/Sport

Od soboty, 17 października nieczynne będą do odwołania pływalnie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. To rezultat objęcia stolicy Wielkopolski strefą czerwoną. Wszelkie zajęcia na pływalniach Atlantis, Chwiałka i Rataje zostają zawieszone. Zamknięta zostaje również widownia podczas zawodów sportowych. Pozostałe obiekty są otwarte.

- W najbliższym czasie podamy do wiadomości sposób kontynuacji/rozliczenia zajęć i karnetów wykupionych przez naszych klientów na basenach. Pozostałe obiekty, takie jak Lodowisko Chwiałka, korty tenisowe, boiska oraz hale sportowe działają i są na nich prowadzone zajęcia zgodnie z harmonogramem. Prosimy jednocześnie o przestrzeganie zasad panujących w naszych ośrodkach - mówi Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR.

We wszystkich oddziałach POSiR obowiązuje dezynfekcja rąk, zasada zachowania dystansu społecznego oraz konieczność zasłaniania ust i nosa do momentu wejścia na dany obiekt sportowy (kort, boisko, lodowisko). Oznacza to, że w przestrzeniach wspólnych, m.in. na korytarzach, w szatniach, a od 10 października także na terenach otwartych należy nosić maseczkę lub zasłaniać twarz częścią odzieży.

- Prosimy o unikanie skupisk w przestrzeniach wspólnych, takich jak korytarze czy kasy. W naszych obiektach na bieżąco dezynfekowane są szatnie, przebieralnie, toalety. Sprzęt sportowy wypożyczany przez POSiR oraz wykorzystywany na zajęciach jest odkażany po każdym użyciu. Lodowisko Chwiałka ogranicza liczbę osób korzystających z tafli jednocześnie do 150. Z kolei z szatni Kortów Oddziału Rataje mogą w tym samym czasie korzystać 3 osoby - wylicza rzecznik POSiR.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają do śledzenia strony internetowej posir.poznan.pl. Publikowane są tam informacje o wszelkich zmianach związanych z pandemią koronawirusa.

POSiR przypomina również, że bowling na Osiedlu Piastowskim jest nieczynny z powodu remontu.

POSiR/JZ


Odwołane wydarzenia kulturalne

https://www.poznan.pl/mim/cik/news/odwolane-wydarzenia-kulturalne,144557.html

------------------------------


Sport

W związku z przekazanymi 10 marca zaleceniami Prezydenta Miasta Poznania oraz Ministra Sportu Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania rekomenduje odwołanie zajęć oraz wydarzeń sportowych zaplanowanych w Poznaniu na najbliższe 14 dni tj. do 24 marca br.


Zamknięte miejskie place zabaw

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego wszystkie obiekty sportowo-rekreacyjne POSiR pozostają zamknięte. Dotyczy to również ogrodzonych siłowni zewnętrznych i placów zabaw. 

Zamknięte będą wszystkie place zabaw i boiska, którymi zarządza miasto. Części obiektów nie da się zamknąć, ponieważ nie są ogrodzone i stoją na ogólnodostępnym terenie. W takich przypadkach zaleca się odpowiedzialne zachowanie i unikanie wizyt na placach zabaw czy siłowniach zewnętrznych.

Już wcześniej zamknięto poznańskie pływalnie, skatepark, plac zabaw i kompleks boisk Orlik. Wszystkie rezerwacje na tych obiektach zostały odwołane.