POZNAŃSKIE DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - I EDYCJA

Hasło I edycji: Czasoprzestrzeń dla biznesu...

Sukces Poznańskich Dni Przedsiębiorczości...

Pierwsza edycja Poznańskich Dni Przedsiębiorczości (PDP) za nami. Impreza, w ramach której odbyły się - Targi Przedsiębiorczości (TP), Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej (PDPA) i Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej (FGAP) - zgromadziła ekspertów i specjalistów z ponad 30 instytucji związanych z tematem przedsiębiorczości oraz liczne grono uczestników - na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, poznańskich uczelni wyższych oraz w Hotelu Sheraton.

To swoiste "poznańskie święto przedsiębiorczości" cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas tegorocznej - pierwszej  edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, w dniach 6 i 7 kwietnia br. o biznesie rozmawiano w wielu miejscach Poznania, gromadząc łącznie około 4000 uczestników (w tym około 700 przed ekranami komputerów), którzy mogli wziąć udział w ponad 30 różnych spotkaniach, warsztatach i panelach.

Każdy kto biznesem się interesuje, podczas dwóch dni imprezy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy zdając sobie sprawę, że o przedsiębiorczości powinno mówić się już od wczesnych lat szkolnych ofertę warsztatów i bezpłatnego doradztwa skierowali również do uczniów i studentów. Dzięki temu gro młodych ludzi mogło wysłuchać rad ekspertów, indywidualnie porozmawiać ze specjalistami z różnych dziedzin, a tym samym przekonać się czy warto być przedsiębiorczym. W tym samym czasie zarówno młodzi jak i doświadczeni biznesmeni zastanawiali się nad przyszłością i kierunkami rozwoju lokalnej gospodarki, mając szczególnie na względzie budowanie dogodnych warunków dla nowych pokoleń przedsiębiorców.

Dokonano również analizy ankiet wypełnianych przez uczestników poszczególnych wydarzeń Poznańskich Dni Przedsiębiorczości - chęć udziału w przyszłorocznej edycji PDP zadeklarowało blisko 80% badanych, z czego najbardziej zainteresowani wydarzeniem są studenci (85%),przyszli (81%) i obecni przedsiębiorcy (91,3%).

Dodatkowo w ocenie respondentów każda z imprez wchodzących w skład PDP otrzymała wysokie noty zarówno pod względem organizacji, przydatności jak i atrakcyjności programu - w skali 1-5 - średnia ocen oscylowała wokół 4.

Z kolei, największym zainteresowaniem spośród wszystkich imprez cieszyły się Targi Przedsiębiorczości.

Organizacja Poznańskich Dni Przedsiębiorczości potwierdziła, iż podobne inicjatywy są potrzebne i zapewne zagoszczą one na stałe w kalendarzu ważnych wydarzeń Poznania i całej aglomeracji.

Zatem już teraz możemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na przyszłoroczne, kwietniowe święto przedsiębiorczości, które odbędzie się w dniach 17 - 18 kwietnia 2012r.

Opis wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w ramach Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, dostępny są na stronie internetowej (www.poznan.pl/pdp), wraz z wszystkimi informacjami, w tym prezentacjami oraz materiałami multimedialnymi.

ZałącznikiTen artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej