Poznański Dzień Energii

Poznański Dzień Energii  (PDE) to coroczne wydarzenie organizowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, w trakcie którego poznaniacy zdobywają wiedzę z zakresu efektywności energetycznej.

Pomysł organizacji Poznańskiego Dnia Energii powstał w 2016 roku, kiedy pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, którzy na co dzień zajmują się szeroko pojętą gospodarką energetyczną na terenie Miasta, postanowili zorganizować przedsięwzięcie przeznaczone bezpośrednio dla poznaniaków.

Chcąc podkreślić ścisły związek imprezy z Poznaniem, piknik odbywa się w Parku Jana Kasprowicza, gdzie znajduje się jedna z najbardziej rozpoznawalnych poznańskich budowli - Hala Widowiskowo-Sportowa Arena.

W ramach Poznańskiego Dnia Energii co roku odbywa się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z poznańskich placówek oświatowych. W 2017 roku formuła PDE została dodatkowo rozbudowana o konferencję tematyczną. Każdego roku zwiększa się również grono Partnerów współpracujących z miastem przy organizacji wydarzenia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej