Tegoroczna III edycja Poznańskich Dni Przedsiębiorczości obfitować będzie w wydarzenia!

Już teraz mozna zapoznać się ze szczegółowym programem PDP i zadecydować, które z wydarzeń jest dla Państwa najbardziej interesujące.

Opis poszczególnych wydarzeń znajduje się w zakładce WYDARZENIA PDP

ZAPRASZAMY!


Poznańskie Dni Przedsiębiorczości to prócz szerokiej oferty warsztatów i paneli, również strefa wystawiennicza realizowana w ramach Targów Przedsiębiorczości.

Co wspólnego ma świat artystyczny z biznesem? Czy sztuka użytkowa może być przydatna w firmie, zarówno dla pracowników, jak i właścicieli? Odpowiedź brzmi TAK, a przekonać się można odwiedzając poziom 0 Targów Przedsiębiorczości.

W tym roku część przestrzeni targowej zarezerowana jest dla artystów. Podczas dwóch dni trwania imprezy będzie więc okazja do zapoznania się z dwoma wystawami:

I Wystawa realizacji projektów studentów i dyplomantów katedr Mebla i Designu Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu -  Wystawa w dużej mierze stanowi efekt semestralnych dokonań studentów pracowni mebla i designu, na ekspozycji znajdą się również prace dyplomowe. Część eksponatów była zaprezentowana w kwietniu br. podczas Arena Design. Wystawa zostanie wzbogacona przykładami współpracy z przemysłem - meblami wdrożonymi do produkcji seryjnej. Wydział Architektury i Wzornictwa przechodzi aktualnie proces dynamicznego rozwoju, powstają nowe kierunki a w rezultacie wzbogaca się oferta uniwersytetu dla gospodarki.   

Załączniki


II wystawa "Perspective_s from Poznan" to efekt konkursu organizowanego przez Miasto Poznań pod nazwą "Designedforpoznan.pl - meble miejskie dla Poznania" i "Designedinpoznan.pl koncept-wdrożenie".

Ideą wystawy jest pokazanie potencjału twórczego Poznania przez sylwetki młodych projektantów i designerów. Wystawa była prezentowana podczas najbardziej prestiżowych wydarzeń związanych z designem. W zeszłym roku w ramach europejskiego tournee poznańska wystawa była obecna w Mediolanie podczas Milan Design Week , Berlinie podczas International Design Festival oraz w Brukseli, gdzie prezentowana była podczas Design September oraz w Parlamencie Europejskim. Prace poznańskich designerów były także częścią ekspozycji podczas Gdynia Design Days oraz urodzin Zamku w Cieszynie. Zauważone i docenione znalazły się także w galerii SOHO w Warszawie. W kwietniu pokazane zostały poznaniakom podczas Arena Design. Na wystawie "Perspective_s from Poznań" znajdzie się kilkanaście oryginalnych projektów, które ukazują nowoczesne spojrzenie młodych ludzi na architekturę miasta przy zachowaniu jej uniwersalnego charakteru.

Wystawa ma przekonać, że design może być wizytówką miasta, a przy tym pozwolić na polepszenie funkcjonowania przestrzeni publicznej. Miasto Poznań mocno pretenduje do miana stolicy polskiego designu. To tutaj młodzi ludzie mogą rozwijać swoją kreatywność, zarówno na szczeblu uczelnianym, jak i amatorskim. Poznań pozwala na to, aby młodzi ludzie przy wykorzystaniu zróżnicowanego tła architektonicznego mogli indywidualnie wpływać na kształt uniwersalnych urządzeń użytkowych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej