Dodaj obiekt - X Edycja

Laureat w kategorii mały przedsiębiorca Alba Thyment Sp. z o.o.

Opis

ALBA THYMENT Sp. z o.o.

Alba Thyment jest jedną z najstarszych polskich firm farmaceutyczno-kosmetycznych. Od stu lat słynie z wytwarzanej w Poznaniu prawdziwej esencji karmelitańskiej o nazwie Argol® Essenza Balsamica. "Zdrowie jest piękne" - to nie tylko hasło reklamowe firmy, ale również jej filozofia.

Pod marką Argol® produkowane są również inne preparaty kosmetyczne, których podstawą jest esencja karmelitańska. Wśród masażystów uznanie zyskała seria oliwek i balsamów Balsamique®. Najnowszą marką są pastylki balsamiczne na gardło Manukan®. W oparciu o dobroczynne działanie olejków eterycznych firma chce stworzyć kolejną serię preparatów, która debiutuje pod koniec 2013r. na targach Cosmoprof w Hong Kongu.

SŁOWO OD PREZESA

Od stu lat naszym celem jest poprawa jakości życia człowieka poprzez doskonalenie jakości produktów. Działamy w harmonii z naturą, a jednocześnie w oparciu o innowacje. Wierzymy w kreatywne myślenie, uczciwość biznesową i siłę polskiej marki.

Nasze cele determinują wymagania współczesnych Klientów. Poszukujemy rozwiązań a zatem produktów niebanalnych i nieoczywistych. Produkujemy je z czysto naturalnych ekstraktów roślinnych oraz substancji pomocniczych wysokiej jakości.

Zamierzamy udowadniać, że zdrowie jest piękne. Uważamy, że dobra kondycja naturalnie wiąże się ze świetnym wyglądem i harmonią ducha. W swoich działaniach chcemy więc czerpać z natury, tradycji, jak również mądrości doświadczeń ze zdrowiem związanych. Liczymy, że będziecie Państwo odkrywać i budować z nami takie znaczenie tej wartości.

Łukasz Rychlicki

Prezes Alba Thyment Sp. z o.o

HISTORIA

Firma powstała w 1913r. w Poznaniu. W czasach przedwojennej świetności produkowała ok. 30 preparatów farmaceutycznych, weterynaryjnych, kosmetycznych oraz chemicznych. Najpopularniejszym lekiem był Argol - prawdziwa esencja karmelitańska. W 1939r. Albę przejął niemiecki okupant, a w 1945r. podczas wyzwolenia Poznania armia radziecka częściowo zniszczyła budynki firmy. Trzy lata później właściciel - Mieczysław Rychlicki przystąpił do odbudowy, ale wkrótce władze komunistyczne wywłaszczyły firmę. Leki były dostępne w aptekach do 1956r.

Spadkobiercy wznowili produkcję Argolu w laboratorium Thyment w 1987r. we Włoszech, a pięć lat później firma wróciła do Poznania. W 1997r. powstał nowy dział produktów chemicznych. Od 2007 roku Argol jest dostępny na rynku wietnamskim. Gruntowną modernizację firma przeszła 4 lata później, prace dofinansowała Unia Europejska. W 2013 r. Alba Thyment została laureatem nagrody Poznański Lider Przedsiębiorczości w kategorii małych firm.

Klipy audio/video

Wróć do listy