Konferencja ekspercka 28 marca 2017 "Dziecko zagrożone homofobią. Homoseksualność w rodzinie a polityka społeczna miasta"

28 marca 2017 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się konferencja ekspercka, adresowana zwłaszcza do osób pracujących w instytucjach miejskich i placówkach sprawujących opiekę nad dziećmi i młodzieżą, pracowniczek i pracowników socjalnych, działaczy i działaczek organizacji pozarządowych i wszystkich osób zainteresowanych. Konferencję - wspólne przedsięwzięcie Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Stowarzyszenia Grupa Stonewall oraz Urzędu Miasta Poznania - objęło patronatem Interdyscyplinarne Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W konferencji wzięło udział 100 osób, lista chętnych zapełniła się w ciągu trzech dni i powstała równie długa lista osób oczekujących na zwolnienie się miejsca. Zainteresowanie konferencją, jej przebieg, dyskusje oraz komentarze uczestniczek i uczestników wskazują, jak potrzebna była to inicjatywa.

Konferencję można było również śledzić na bieżąco dzięki transmisji na żywo.

Opis konferencji, jej program oraz zarejestrowana transmisja są dostępne na stronie konferencji: http://dziecko.grupa-stonewall.pl/

O konferencji poinformowano w mediach: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,115167,21569450,homoseksualizm-powaznie-szkodzi-zyciu-i-zdrowiu-a-moze-jednak.html

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,21442636,dziecko-zagrozone-homofobia-wielka-konferencja-w-urzedzie.html

http://poznan.eska.pl/newsy/poznan-bedzie-przeciwdzialal-homofobii-u-dzieci/403434

http://www.sm.poznan.pl/mim/straz/news,1016/kolejny-krok-w-walce-z-homofobia,104250.html

http://teczowypoznan.pl/zmieniac-swiat-malymi-kroczkami/

http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2017-03-28/konferencja-na-temat-homoseksualnosci-w-poznaniu

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej