AlfaNEXUS: konsultacje biznesowe online

Alfanexus to inicjatywa powstała dzięki współpracy Funduszu Seedstone oraz poznańskiego parku naukowo-technologicznego. Wydarzenie stanowi miejsce wymiany doświadczeń, myśli i spostrzeżeń dotyczących rozwoju własnego biznesu, a także rynku nowych technologii.

alfaNEXUS - grafika artykułu
alfaNEXUS

KIEDY?

Tym razem alfaNEXUS odbędzie się 24 lipca, w formie online, gdzie zainteresowani będą mieli możliwość indywidualnych i bezpłatnych konsultacji, które pomogą im w rozwoju prowadzonych przez siebie firm i projektów.

DLA KOGO?

Nie ma znaczenia, czy jesteś na etapie pomysłu, właśnie stworzyłeś MVP, czy też jesteś pretendentem do tytułu pierwszego polskiego unicorna. Doświadczenie i rady naszych mentorów podczas alfaNexus czekają na każdego. Eksperci podczas spotkania alfaNexus podzielą się swoją wiedzą i wesprą uczestników w takich obszarach jak:

CO-CREATION TIPS & TRICKS - KULISY PROJEKTOWANIA EFEKTYWNYCH I ANGAŻUJĄCYCH SPOTKAŃ

Dużą częścią codziennej pracy zespołów są różnego rodzaju spotkania. Jeżeli czujesz, że trwają zbyt długo i nie dają oczekiwanych rezultatów podczas alfaNexus zapraszamy do rozmowy nt. projektowania: spotkań wewnątrz organizacji, warsztatów dla pracowników, kick-offów projektów oraz małych kilkuosobowych spotkań, dotyczących rozwoju produktów i usług.

Eksperci: Anna Padewska-Organ i Maciej Nowak, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

SKALOWANIE DZIAŁALNOŚCI ZA GRANICĄ - JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMACH WSPIERAJĄCYCH BIZNES I TECHNOLOGIĘ?

Chcesz wyjść na rynki międzynarodowe, skorzystać z market discovery mission, znaleźć nowych partnerów biznesowych, czy też nawiązać współpracę z korporacjami? Podczas alfaNexus  zapraszamy do rozmowy o programach Scale-up Champions oraz Erasmus for Young Entrepreneurs.

Ekspert: Natalia Rymarczuk, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

JAK ROZMAWIAĆ Z INWESTOREM - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI BY SZYBCIEJ DOJŚĆ DO POROZUMIENIA

Na to spotkanie zapraszamy osoby, które chcą się dowiedzieć, jak przygotować się do spotkania z potencjalnym inwestorem, jakie aspekty są kluczowe dla funduszy VC, czym jest badanie due dilligence oraz jak wygląda umowa inwestycyjna.

Ekspert: Roman Niedzielski, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

DOTACJE NA INNOWACJE - SPRAWDŹ CZY TWÓJ POMYSŁ MA SZANSE NA GRANT

Każda innowacja, a zwłaszcza jej wdrożenie, wiąże się z ryzykiem. Aby je ograniczyć warto skorzystać z dostępnych dotacji. Podczas alfaNexus zapraszamy do rozmów z ekspertami, którzy będą w stanie ocenić pomysł pod kątem dostępnych konkursów.

Eksperci: Michał Wujewski i Bartłomiej Walczak, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

PROGRAMY AKCELERACYJNE - CZYM SĄ I JAK WYBRAĆ TEN WŁAŚCIWY

Zapraszamy do rozmowy z ekspertem, który wyjaśni Wam, czym są programy pre-akceleracyjne oraz akceleracyjne. Dodatkowo doradzi, jak wybrać właściwy oraz jakie kroki podjąć po ukończeniu programu.

Ekspert: Honorata Janas, Huge Thing

BUDŻET

Prawidłowo przygotowany budżet to podstawa funkcjonowania każdej firmy. W trakcie spotkania alfaNexus możesz skonsultować swój plan finansowy zarówno pod kątem sprawnego działania Twojej firmy, jak i pod kątem potencjalnej inwestycji.

Ekspert: Robert Grygorowicz, SpeedUp venture Capital Group

KOMERCJALIZACJA POMYSŁÓW

Prowadzisz badania naukowe, rozwijasz swój projekt, a może po prostu masz pomysł i nie wiesz, jak przekuć go w prosperujący biznes? Podczas alfaNexus możesz porozmawiać o swojej inicjatywie z ekspertem, który opowie Ci o możliwościach jakie istnieją, a także doradzi w kwestii komercjalizacji.

Ekspert: Małgorzata Marczak, Uczelniane Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM

OCHRONA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Ochrona pomysłu na biznes, pomysłu na produkt, usługę czy technologię jest istotna na każdym etapie rozwoju firmy. Tajemnica przedsiębiorstwa, znaki towarowe, wzory przemysłowe i patenty to powszechnie dostępne narzędzia prawne - zapraszamy do dyskusji w jaki sposób z nich korzystać, aby chronić własność intelektualną w firmie.

Ekspert: Grzegorz Cieśla, Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Na każdym spotkaniu alfaNexus ekspert będzie do Waszej dyspozycji i odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania. Każda konsultacja jest indywidualna i potrwa 30 minut. Wydarzenie odbędzie się 24 lipca, w godzinach 10:00-15:00, w formule online.

Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie internetowej.

Źródło.

sieci społecznościowe