Forum Rozwoju Miast 2020

W sprawiedliwym mieście ulice są bezpieczne dla każdego, a zwłaszcza dla dzieci. - jak mówił Charles Montgomery z Happy City, gość zeszłorocznego Forum Rozwoju Miast i autor książki Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta". Zainspirował nas wizją przyjaznego miasta z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu. 

. - grafika artykułu
Forum Rozwoju Miast 2020

W pierwszym dniu 4. edycji wydarzenia, 21 października spotkamy się online i zastanowimy się wspólnie jak uczynić miejskie ulice bezpiecznymi dla wszystkich uczestników ruchu.

W kolejnym dniu, 22 października pogłówkujemy jakie umiejętności powinien wykształcić obywatel miasta przyszłości - smart citizen? Ken Robinson, który na kreatywności zna się jak mało kto, stawia w książce "Oblicza umysłu. Ucząc się kreatywności" tezę: Być może nie będziemy potrafili dokładnie przewidzieć przyszłości, ale jesteśmy w stanie ją kształtować. Dziś, w szybko zmieniającym się świecie niezbędne są nowe umiejętności. Czy angażując kreatywność i empatię mieszkańców oraz ich uważność na innych, a także nasze technologiczne zasoby możemy wykreować miasto szczęśliwe, odporne, zdrowe, otwarte i harmonijne? Takie które integruje mieszkańców, zapraszając ich do aktywności?

23 października jest dniem dyskusji nad bezpieczeństwem energetycznym miast i zarządzania energią w niedalekiej przyszłości. Na spotkanie ze specjalistami od efektywnego zarządzania zasobami energii do pawilonu 7 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprasza Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Już za niecałe dwa miesiące się widzimy!

Śledź stronę: https://forumrozwojumiast.poznan.pl/2020/

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja już wkrótce!

sieci społecznościowe