(nie)bezpieczny szef, (nie)bezpieczny pracownik. Szkolenie z ochrony przed cyberprzestępczością

Człowiek stanowi najsłabsze ogniwo w łańcuchu zabezpieczeń. Odwróćmy role. Sprawmy, aby najsłabsze ogniwo stało się najmocniejszą linią obrony. Dowiedz się jak działa haker, poznaj metody ochrony przed potencjalnymi atakami i ponieś poziom bezpieczeństwa w swojej organizacji. Nabyte umiejętności pomogą Tobie lub/i Twoim pracownikom rozpoznać zagrożenie i uniknąć sytuacji mogącej doprowadzić do naruszenia prywatności, wycieku danych, kar finansowych czy utraty wizerunku. 

Cyberbezpieczeństwo
Cyberbezpieczeństwo

Agenda:

- dlaczego człowiek stanowi najsłabsze ogniwo w łańcuchu zabezpieczeń? 

- co to są socjotechniki i dlaczego są takie skuteczne?

- przykład ataku socjotechnicznego

- metody rozpoznawania ataków socjotechnicznych

- rodzaje ataków

- skutki działań cyberprzestępców dla organizacji

- ochrona przed cyberprzestępcami - zasady korzystania z poczty elektronicznej, Wi-Fi, urządzeń mobilnych, USB, zarządzanie stroną internetową

- szyfrowanie danych jako jedyna forma ochrony przed wyciekiem

- kopie zapasowe

Termin: 22 maja 2019r., godz. 17:00 - 20:00

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, sala A (parter)

Prowadzący:

Artur Markiewicz z cyberkurs.online związany jest z informatyką od 1991 roku, a od 13 lat z rynkiem IT. W tym czasie zdobył doświadczenie i wiedzę, którą skutecznie przekazuje dalej. Codzienne spotkania z ludźmi wnoszą nowe pomysły, którymi warto dzielić się z innymi podczas szkoleń. Uczestnictwo w organizacji Toastmasters (organizacja non-profit będąca światowym liderem w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i przywódczych)  pomaga skutecznie przekazywać wiedzę o czym świadczą wysokie wyniki anonimowych ankiet.

Przeszkoliłem w poprzednim roku ponad 700 osób z tej tematyki, jestem jej fascynatem i uwielbiam przekazywać wiedzę.

Katarzyna Abramowicz radczyni prawna z wieloletnim doświadczeniem w agencjach rządowych oraz w sektorze prywatnym. Była przedstawicielką KIRP w Brukseli.

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań internetowych. Współtwórczyni serwisów bilety24.plprzelewy24.plspecprawnik.ploduslug.plspecfile.pl.

Katarzyna Abramowicz jest również prelegentką największych konferencji w Polsce związanych z tematyką prawniczą i nowymi technologiami takich jak VII Konferencja i Narodowy Test Interoperacyjności Podpisu Elektronicznego CommonSign 2017, Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami, Law Summit, Konferencja naukowa Cyberbezpieczeństwo w Mediach, LegalTech Polska, międzynarodowa konferencja CyberSec, Impact Fintech 2017. 

Laureatka StartUp Europe Awards 2017. Pierwsze kroki w biznesie internetowym stawiała w 1998 roku zakładając wraz z ojcem spółkę DialCom, a następnie DialCom24. 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

  • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
  • telefonicznie, pod numerem: (61) 878-49-56, (61) 878-47-95

Załączniki