Podsumowanie 2020 roku

I znów nadszedł czas na podsumowania....

Rok 2020 był okresem szczególnie trudnym i wymagającym dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

. - grafika artykułu
Podsumowanie roku 2020

Wsłuchując się w Wasze potrzeby, zespoły Poznań Biznes Partner oraz Plus 1 zorganizowały szkolenia i sesje doradcze w tematach najbardziej istotnych dla dostosowania firmy do nowych warunków rynkowych. Poruszaliśmy tematy związane z organizacją pracy zdalnej, zarządzaniem zespołem rozproszonym, rekrutacją pracowników, modyfikacją systemu wynagrodzeń, cyberbezpieczeństwem, zmianami podatkowymi, prawnymi aspektami prowadzenia biznesu na odległość, ochroną know-how, promocją w social mediach i wiele, wiele innych. W sumie spotkaliśmy się na ponad 150 szkoleniach i indywidulanych sesjach doradczych.

W 2020 roku współpracowaliśmy z ponad 80 partnerami: organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami, mentorami, doradcami i coachami, którzy dzielili się z Wami swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem.

Nowi partnerzy pozwolili nam na zorganizowanie szeregu nowych działań:

  1. We współpracy z firmą Grupa MY IT spółka z o.o. zorganizowaliśmy szereg praktycznych warsztatów dotyczących podwyższania umiejętności w obsłudze programów biurowych. Odpowiadając na potrzeby nauczycieli oraz uczniów, zorganizowaliśmy również szkolenia z obsługi platformy Teams, która jest jedną z szeroko wykorzystywanych platform w procesie nauczania zdalnego.
  2. Podpisany w lipcu br. List intencyjny pomiędzy Miastem Poznań a IBM Polska, pozwolił nam wprowadzić do pakietu wydarzeń biznesowych, spotkania dla wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami w biznesie. W bieżącym roku poruszyliśmy zagadnienia z zakresu sztucznej inteligencji, technologii blockchain czy chmury w organizacjach.
  3. W naszej ofercie pojawiło się również doradztwo psychologiczne oraz szkolenia z radzenia sobie ze stresem i z przekwalifikowania się w czasach COVID-19. Szkolenia i doradztwo psychologiczne zostały zorganizowane we współpracy z Instytutem Doradztwa Psychologicznego ANIMATOR Zbigniew Heryng i okazały się nieocenione w czasach kryzysu związanego z pandemią kononawirusa.

W zorganizowanych w 2020 roku przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa szkoleniach i sesjach doradczych, uczestniczyło łącznie 9 tysięcy osób: przedsiębiorców, samozatrudnionych, cudzoziemców, młodzieży oraz tych wszystkich, którzy planują własną działalność gospodarczą. 

Planujemy kolejne spotkania z Wami - do zobaczenia w 2021 roku!

sieci społecznościowe