Wideokonferencja inaugurująca konkurs BIHAPI

Wczoraj o godzinie 10.00 trzy polskie miasta - Warszawa, Gdańsk, Poznań - spotkały  się na łączach.

Odbyła się wideokonferencja inaugurująca konkurs Business Intelligence Hackathon API (BIHAPI), w której uczestniczyli: Michał Olszewski - wiceprezydent Warszawy, Ryszard Grobelny - prezydent Poznania, Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska i przedstawiciele Orange oraz partnerzy konkursu.

W poznańskiej części brali również udział: prof.Witold Abramowicz, kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Sebastian Grabowski, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego w Orange Labs Polska, Tomasz Czapliński, LMS INVEST/SPEEDUP GROUP, Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP i Piotr Danielewicz, pracownik Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, członek poznańskiej społeczności startupowej.

BIHAPI
BIHAPI

BIHAPI to konkurs na stworzenie nowych, innowacyjnych aplikacji przy wykorzystaniu miejskich danych np. geodezyjnych, o rozkładzie kursowania komunikacji miejskiej i innych. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich programistów, z małych i średnich przedsiębiorstw, studentów, a także osoby indywidualne. Idea konkursu kładzie duży nacisk na młodych kreatywnych polskich programistów tak, aby mogli rozwijać się w Polsce, zakładając swoje firmy w ekosystemie stworzonym przez sektor samorządowy.

Celem Konkursu jest:

1. popularyzacja idei Open Data,

2. poszukiwanie pomysłów na innowacyjną aplikację, system lub usługę wykorzystującą interfejsy programistyczne API 

3. promocja dostępu do danych i zasobów treści publicznych udostępnianych przez polskie miasta

Konkurs jest kontynuacją konkursu OpenApiHackathon, który w ubiegłym roku Orange zorganizował z Warszawą. W 2014 konkurs zmienił nazwę oraz poszerzył swój zakres o Miasta Gdańsk i Poznań.

Łączna pula nagród to 33,5 tys. zł.

Zgłoszenia przyjmowane są od 9 do 26 października 2014 r.

Więcej na: http://startup.poznan.pl/2014/10/bihapi-w-warszawie-poznaniu-i-gdansku/ lub http://www.bihapi.pl/