Szkolenie Excel zdalnie - spotkanie nr 6

szkolenie online

Dla kogo spotkanie z Excela

Program przeznaczony dla wszystkich którzy pracują na Excelu, ale nie do końca go rozumieją lub chcą rozpocząć przygodę z najpopularniejszym programem pakiet Office. Program został tak opracowany, aby umożliwić Ci bezproblemową codzienną pracę w Excelu, nauczysz się ja wprowadzać dane, jak szybko wykonać podstawowe obliczenia, aby potem móc je przedstawić w tabeli lub wykresie. Sortowanie lub filtrowanie też nie będzie już wyzwaniem. Ten program szkolenia jest też idealnym sposobem na przypomnienie i uschematyzowanie posiadanej wiedzy.

Szkolenie rozpoczyna się od szybkiej powtórki wybranych tematów z poziomu podstawowego, aby przypomnieć sobie najistotniejsze tematy niezbędne do dalszej nauki. Po tym wprowadzeniu przejdziemy do tematyki z poziomu średniozaawansowanego.

W celu zapisania się na szkolenie wystarczy zgłoszenie mailowe - na tej podstawie otrzymacie dostęp do aplikacji.

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE UDZIAŁU W SZKOLENIU:

- Można uczestniczyć w wybranych przez siebie dniach szkolenia lub w całość szkolenia. Zapisać można się cały czas na szkolenie.
- Na szkolenie wystarczy zapisać się tylko raz.
- Przed każdym szkoleniem będziemy wysyłać maila przypominającego o szkoleniu oraz będziemy przesyłać materiały na których będziemy pracować w danym dniu szkolenia plus linka do wydarzenia.
- Szkolenie prowadzone jest przez dwóch trenerów Michała, który pokazuje na żywo oraz Łukasza który będzie was wspierał na czacie.
- Szkolenia nie są nagrywane.
- Po szkoleniu jest możliwe uzyskanie certyfikatu ze szkolenia - odpłatnie. Więcej info Karolina Zajdel

ZASADY PODCZAS SPOTKANIA:

W związku z tym, że na szkolenie zapisała się bardzo duża ilość osób, co nas bardzo cieszy - ważne będzie wspólne utrzymanie zasad podczas spotkania tak aby szkolnie było jak najbardziej skuteczne oraz komfortowe dla wszystkich- nasze propozycje to:

- Szkolenia składają się z bloków tematycznych po każdym bloku tematycznym będzie czas na serię pytań.
- Jeżeli masz pytanie w momencie w którym Michał pokazuje jak należy wykonywać ćwiczenie - możesz napisać na czacie na którym będzie drugi trener, który z miłą chęcią pomoże i odpowie na pytanie lub oczywiście mile widziana jest wspólna pomoc i dzielenie się doświadczeniem z innymi uczestnikami szkolenia także zapraszamy do aktywności na czacie.
- Jeżeli chciałbyś wykonywać ćwiczenia podczas szkolenia proponujemy aby oglądać szkolenie na telefonie a ćwiczenia wykonywać wspólnie z Michałem na komputerze.
- Jeżeli masz pytania do trenera do wcześniejszych zajęć zapraszamy przed każdym następnym spotkaniem o 17:45 na 15 minut na pytania do trenera.
- Problemy techniczne oraz organizacyjne proszę zgłaszać do Karoliny Zajdel mail: karolina@szkolenia-ic.pl
tel. 570-999-675

Termin: 28 maja, godz: 18:00 - 20:00  

Zapisy mailowe - zapisy@szkolenia-ic.pl

Masz pytania dzwoń - tel. 570 999 675

Facebook - https://www.facebook.com/szkoleniaic/

Organizatorzy szkolenia:

Szkolenie organizowane przy współpracy z Poznań Biznes Partner oraz Grupa MY IT - firma 15 lat doświadczenia w usługach IT dla szkół oraz małych i średnich firm - specjalizacja wdrażanie usług Microsoft, wdrażanie oraz admiracja Windows Serwer, Windows Azure oraz Office 365 wdrażanie oraz administracja. Dodatkowo jako Centrum Kursów Komputerowych szkolenia z programów MS Office - przeszkolonych ponad 7 tysięcy osób, zrealizowane szkolenia w ponad 100 firmach ponad 15 tysięcy godzin szkoleniowych. Szkolenie prowadzi Michał Nykiel.

Trenerzy spotkania

Michał Nykiel

trener MS Office oraz Office 365
wdrożeniowiec Office 365
Szkoleniowiec oraz wdrożeniowiec Office 365 oraz Windows Serwer. Specjalista MS Excel, MS Word, MS PowerPoint. Przeszkolił ponad 7000 osób, zrealizowanych ponad 15 tysięcy godzin szkoleniowych

Łukasz Bogdali

trener MS Office
trener VBA
Szkoleniowiec VBA oraz MS Excel, MS Word, MS PowerPoint oraz MS Project. Prowadzi również szkolenia z bezpieczeństwa danych cyfrowych i bezpieczeństwa w sieci. Przeszkolił ponad 4500 osób, zrealizowanych ponad 9 tysięcy godzin szkoleniowych.

Program szkolenia:

Spotkanie 6 - 28 maja 2020 - godzina 18:00 do 20:00

Funkcje logiczne - dzięki tym funkcjom Excel sprawdza ustalone założenia i na podstawie wyniku tej analizy może generować pewne działania, np. naliczenia rabatu uzależniając go od wielkości zamówienia. Funkcje logiczne pozwolą też w prosty sposób sprawdzić szereg warunków i wskazać która pozycja spełnia wymagane warunki.
- Oraz
- Lub
- Jeżeli
- Jeżeli błąd
- Przykłady zastosowań

Funkcje tekstowe - Excel to nie tylko liczby, to również świetne narzędzie do przetwarzania tekstów. Będziemy sprawdzać jak z tekstu wyciągnąć interesujący nas fragment, jak podzielić tekst na fragmenty. Będziemy również łączyć fragmenty tekstu z kilku komórek w jednej. Jeżeli zdarza się, że chcesz wyrównać pisownię w komórkach na wielkie lub małe litery, najszybciej zrobisz to właśnie funkcjami tekstowymi. Funkcje tekstowe pomogą również naprawić daty, czyli sprawią, aby po imporcie danych z innych programów data była datą a nie tekstem.
- Prawy
- Lewy
- Fragment tekstu
- Wielkie litery, małe litery, z wielkiej litery
- Długość tekstu
- Podaj pozycję
- Złącz teksty
- Tekst jako kolumny

Poprawność danych - świetny sposób aby kontrolować co jest wprowadzane w komórki, np. nie wpiszemy nazwy produktu której nie ma na przygotowanej rozwijanej liście. Możemy też określić zakres liczb jakie mogą być wpisywane w komórki, daty, lub kreślić ilość znaków którą można wpisać w komórki. Poprawność danych to doskonały sposób aby uniknąć popełniania błędów podczas wpisywania danych w tabele.
- Lista
- Długość tekstu
- Liczby
- Liczby całkowite
- Daty

Wyszukaj pionowo, wyszukaj poziomo - narzędzia bez których nie można się obyć przy wyszukiwaniu danych, aktualizacji cenników, porównywania danych w arkuszach. Sprawdzimy jak działają te funkcje, jak za ich pomocą wyszukać w tabelach intersujące nas dane, jak unikać błędów w używaniu tych formuł i jak wykorzystać praktycznie błąd #N/D który często generują te funkcje.
- Wyszukaj pionowo
- Wyszukaj poziomo
- Użycie funkcji jeżeli.błąd
- Praktyczne zastosowanie formuł