Newsletter - listopad 2017

Za nami bardzo intensywny początek roku akademickiego. Witamy w kolejnej odsłonie Newslettera Akademickiego Poznania i zachęcamy do lektury!

Coraz więcej młodych Azerów i Azerek decyduje się na studia zagranicą, z roku na rok wzrasta też zainteresowanie studiowaniem w Polsce. Reprezentacja Poznania w ramach projektu "Study in Poznań" przedstawiła ofertę miasta i uczelni podczas 11th Azerbijan International Education Exhibition

32 studentów i studentek otrzymało Stypendia Miasta Poznania dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy podjęli naukę na poznańskich uczelniach.

68 stypendiów dla młodych poznaniaków przyznano za wybitne osiągnięcia oraz dorobek artystyczny, naukowy i sportowy. Laureaci zostali wyróżnieni w uznaniu wybitnej działalności na rzecz rozwoju miasta, propagowania kultury, sportu i nauki.

Po raz kolejny Poznań zachęca maturzystów z różnych stron Polski do studiowania na poznańskich uczelniach. W ramach kampanii "Poznań Przyciąga" poznaniacy odwiedzą 50 szkół ponadgimnazjalnych i spotkają się z kilkoma tysiącami uczniów. Akcja wzmocniona jest kampanią reklamową w Internecie.

Realizowana jest XIV edycja konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dla osób, których praca dyplomowa jest związana z Poznaniem lub przedstawia rozwiązania możliwe do wykorzystania w naszym mieście.

Miasto Poznań oraz poznańskie uczelnie zapraszają do udziału w wykładach otwartych wybitnych zagranicznych naukowców. Co roku odbywa się kilkadziesiąt takich wykładów. Aktualny harmonogram wykładów otwartych.

Polscy i zagraniczni eksperci pojawią się w grudniu na pierwszym w Poznaniu Forum Rozwoju Miast. Zaproszeni goście oraz poznaniacy będą debatować nad wykorzystaniem potencjału miasta i współczesnym postrzeganiu jego rozwoju. Wydarzeniu towarzyszy konkurs "Miasto dla mieszkańców - mieszkańcy dla miasta".

Miasto Poznań oraz Uniwersytet Przyrodniczy połączyły siły, by skuteczniej chronić i badać lasy w Poznaniu. Przedstawiciele Poznania i Uniwersytetu Przyrodniczego uroczyście podpisali umowę o współpracy.

Zespół 35 naukowców i ekspertów w Centrum Badań Metropolitalnych UAM w Poznaniu, pod kier. prof. dr hab. Tomasza Kaczmarka i dr Łukasza Mikuły, odebrał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za rok 2017. Nagroda została przyznana za opracowanie Koncepcji Kierunków Rozwoju Przestrzennego Metropolii Poznań (KKRPMP). To dokument planistyczny, który kapituła konkursu nagrodziła III miejscem w kategorii osiągnięcia naukowo-techniczne.