Newsletter - marzec 2019

Witamy w pierwszym wiosennym wydaniu newslettera "Studiuj w Poznaniu". Zapraszamy do lektury wybranych artykułów z naszego portalu.

XIV Debata Akademicka

Niezaangażowani? Niezainteresowani ? - społeczne barykady bez młodych - to temat kolejnej Debaty Akademickiej organizowanej wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Uniwersytet Ekonomiczny.

Studenci z Poznania powalczą o medale w USA

Grupa studentów z Politechniki Poznańskiej będzie reprezentować nasze miasto w prestiżowych zawodach SAE Aero Design w USA i Meksyku.

UAM ubiega się status Uniwersytetu Europejskiego

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest częścią europejskiego konsorcjum ośmiu uniwersytetów EPICUR, które wspólnie ubiegają się o unijny grant na utworzenie Uniwersytetu Europejskiego.

Kolejny wykład otwarty w ramach programu "Akademicki Poznań"

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty prof. Heinza-Helmuta Lügera pt. "Warto nad Wartą", który odbędzie się 19 marca 2019.

Targi Edukacyjne

Po raz XXIII odbyły się w Poznaniu Targi Edukacyjne. W tegorocznych Targach Edukacyjnych wzięło udział ponad 230 wystawców, w tym około 130 szkół i 42 szkoły wyższe.

"Study in Poznań" na edukacyjnych targach w Gruzji

Delegacja z poznańskich uczelni (Collegium da Vinci i Politechnika Poznańska) oraz Miasta Poznania reprezentują Poznań na targach edukacyjnych "International Fair for Overseas Studies" w stolicy Gruzji - Tbilisi.

Doktorat Honoris Causa UEP dla Michaela E. Portera

Profesor Michael E. Porter, światowej sławy amerykański naukowiec, odbierze dyplom doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Ku Zwycięstwu - gra komputerowa stworzona przez studentów

Ku Zwycięstwu - tak nazywa się gra komputerowa pokazująca historię Polski przełomu XIX i XX wieku. Grę stworzyli studenci Wydziału Historii UAM pracujący pod szyldem Hejka Studio.

sieci społecznościowe