Newsletter - wrzesień 2018

Witamy po wakacyjnej przerwie. Poniżej wybrane wydarzenia z ostatnich tygodni. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi propozycjami na najbliższe tygodnie.

Wydziały z pięciu poznańskich uczelni otrzymają dofinansowanie w ramach ministerialnego programu "Doktoraty wdrożeniowe".

Średniowieczną masę barwiącą odtworzyli chemicy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zespół dzięki analizie spektrometrycznej uzyskał recepturę ciemnej masy barwiącej wraz z technologią jej stosowania.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się na światowej liście Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects 2018.

Dom Studencki "Hanka" z tytułem "Modernizacji Roku 2017.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach:

Logistyka miejska będzie głównym tematem drugiej edycji "Forum Rozwoju Miast" w dniach 12 - 13 września 2018. Za organizację wydarzenia odpowiada Miasto Poznań (Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej) i Volkswagen Poznań. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Kilkuset specjalistów IT z całego świata przyjedzie do Poznania, by wziąć udział w Światowym Kongresie Informatycznym (World Computer Congress). WCC odbędzie się w dniach 17-21 września 2018.

Pierwsze w nowym roku akademickim wykłady otwarte:

Politechnika Poznańska i Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty pt.: Responsible Data Science in a Dynamic World, który wygłosi Prof. Wil van der Aalst. Wykład rozpocznie się o godzinie 12:00, we wtorek 18 września 2018, w Aula Magna Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2).

Politechnika Poznańska i Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty pt.: The Pros and Cons of Blockchain for Privacy, który wygłosi Dr Jan Camenisch. Wykład rozpocznie się o godzinie 11:30, 19 września 2018, w Aula Magna Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2).

Politechnika Poznańska i Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty pt.: What Needs to be Added to Machine Learning?, który wygłosi Prof. Leslie Valiant. Wykład rozpocznie się o godzinie 11:30, w czwartek 20 września 2018, w Aula Magna Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2).